Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaAntalyaManavgatAFAD gönüllüleri kahvaltıda buluştu

AFAD gönüllüleri kahvaltıda buluştu

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde yaşayan Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) gönüllüleri, kahvaltıda bir araya gelerek 2022 yılını değerlendirdi.

Manavgat’ta bir restaurantta AFAD Gönüllüler Koordinatörü Abdülselam Aydemir’in davetiyle bir araya gelen gönüllüler, 2022 yılının değerlendirmesinin yaptı. Yapılan çalışmalar irdelenirken, 2023 yılında ilçede yaşanabilecek olumsuz olaylarla ilgili görev dağılımı da yapıldı. AFAD Gönüllüler Koordinatörü Abdülselam Aydemir, 2023 yılında olumsuz vaka yaşanmasını hiç arzu etmediklerini ancak en olumsuz şartlara bile hazırlanmak gerektiğini belirtti.

GÖNÜLLÜLÜK ÇAĞRISI

İlçede AFAD’ın gönüllü oluşumunun 2020 yılında yaşanan Büyük Manavgat Yangını’nın ardından kurulduğunu belirten Aydemir, “Henüz Manavgat’ta çok yeni olmamıza rağmen, gönüllüler olarak yardım etmemiz gereken her yere en hızlı bir şekilde ulaşarak çalışmalara katılıyoruz” dedi. Kendilerinin gönüllülük esası üzerine çalıştıklarını amaçlarının insanlara ve diğer canlılara yardım etmek olduğunu söyleyen Aydemir, AFAD gönüllüsü olmak isteyen Manavgatlıların 0 530 412 11 21 numaralı telefona başvuru yapmaya çağırdı.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın