Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaGündemAhmet Ali Erol: 2022 yılı yatırım ve atılım yılı olacak

Ahmet Ali Erol: 2022 yılı yatırım ve atılım yılı olacak

Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, “2022 yılında, Manavgat için başta hastane olmak üzere birçok yatırım planımız var, 2022 yılı Manavgat için yatırım ve atılım yılı olacak” dedi.

Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, yeni yıl mesajı yayınladı. Manavgatlıların yeni yıla huzur, güven ve mutluluk içinde girmesini temenni eden Başkan Erol, “Tamamlamak üzere olduğumuz 2021 yılı ilçemiz açısından çok zorlu geçti. Salgın nedeniyle başta turizm olmak üzere bir çok sektörde yaşanan olumsuzlukların yanı sıra 28 Temmuz’da başlayan yangınlar ciğerlerimizi yaktı. Türkiye’nin en büyük yangını olan ve 10 günde çok büyük çalışmalarla söndürülebilen yangında maalesef 8 vatandaşımız hayatını kaybetti.  Ayrıca yangında 75 bin hektar orman, tarım arazisi ve bin 352’si ağır olmak üzere 2 bin 164 ev ile iş yeri zarar gördü. Yangından etkilenen 45 mahallede 2 bin 500 afetzedeye psikososyal destek verildi. 160 aileye konaklamaları için konteyner kuruldu” dedi.

HERKES MANAVGAT’A KOŞTU

Yangınların başlamasıyla birlikte başta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun sürekli Manavgat’ta olduğunu ve diğer bakanlarında sürekli ilçeye geldiğini belirten Başkan Erol, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da ilçemize gelerek yanan alanları ve evleri gördü. Cumhurbaşkanımızın olduğu gün Manavgat’ta 6 bakanımız da bulunuyordu. Ayrıca milletvekillerimiz, il başkanımız, Ak Partili belediye başkanları sürekli Manavgat’a gelerek yardım çalışmalarına bil fiil katıldı” diye konuştu.

SORUNLARI TEKER TEKER ÇÖZÜYORUZ

Ak Parti Manavgat İlçe Teşkilatı olarak kendilerini de bu süreçte aktif olarak yer aldıklarını söyleyen Başkan Ahmet Ali Erol, yangının söndürülmesinin üzerinden 5 ay geçmesine rağmen halen hafta 3-4 gün yanan mahallelere milletvekilleri Tuba Vural Çokal ve İbrahim Aydın’la birlikte ziyaretlerde bulunduklarını anlattı. Başkan Ahmet Ali Erol, “Şu anda bütün mahallelerimizi defalarca ziyaret ettik ve halen ziyaretlerimiz devam ediyor. Yaşanan sorunların hepsini ilgili kurumlarla paylaştık ve çok önemli bir kısmı çözüldü. Burada çözemediğimiz konuları da milletvekillerimiz aracılığıyla Ankara’da çözüme kavuşturmanın çabası içindeyiz” dedi.

ATILIM VE YATIRIM YILI

2022 yılının Manavgat için atılım yılı olacağını vurgulayan Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlçemizde eksikliği hissedilen birçok yatırıma 2022 yılı içerisinde başlanacak. Eğitim ve okullaşma konusunda çok ciddi bir çaba içerisindeyiz. Manavgat’a 13’ü kamu kaynakları geri kalanı da hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla olmak üzere 17 okul yapacağız. Bunun yanı sıra yeni hastanenin ihalesi yapılacak ve inşaatına başlanacak. Ovalarımızda kapalı su devre sistemine geçilmesi için proje ihalesi tamamlandı ve çalışmalar başladı. İlçemizde elektrik sıkıntısının çekilmemesi için alt yapı yatırımları tamamlanacak. Yarı Olimpik Kapalı yüzme havuzunun ihalesi yapılacak. İlçemize yeni sağlık ocakları yapılacak. 2022 yılı Manavgat için yatırım ve atılım yılı olacak.”

 

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın