DOLAR 18,8383 % 0.1
EURO 20,3282 % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % -2,34
BITCOIN 444.559 -0.822
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Ahmet Ali Erol’dan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Son Güncelleme :

29 Ekim 2022 - 13:04

Ahmet Ali Erol’dan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, Türk Milleti’nin Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 99’ncu yılında geleceğe umut ve güvenle yürüdüğünü söyledi.

Başkan Ahmet Ali Erol, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, yarın Türk Milleti olarak Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99’ncu yıldönümünün kutlayacağımızı hatırlattı. Cumhuriyetimizin ilanının 99’uncu yıl dönümünde, İstiklal Harbimizin tüm kahramanları ile Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle andığını vurgulayan Başkan Erol, “Malazgirt Zaferinden bugün pek çok cephede birden sürdürdüğümüz terörle mücadele harekatlarına kadar, bin yıldır vatanımızı korumak için şehitlik ve gazilikle şereflenen tüm kahramanlarımızı rahmet ve şükranla yad ediyorum” dedi.

2023 HEDEFLERİNE ULAŞILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümünü coşkuyla kutlamaya hazırlandığımız bir dönemde, aynı zamanda 2023 hedeflerimize ulaşma kararlılığı içinde yola devam ettiklerinin vurgulayan Başkan Erol sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye, demokrasi ve kalkınma mücadelesini, tek parti diktasından darbelere, vesayetin tasallutundan terörle mücadeleye kadar birçok engeli aşarak sürdürmüş bir ülkedir. Bu uzun ve zorlu süreçte karşılaştığımız sıkıntılar, milletimizi istiklal ve istikbal davasından döndürmek bir yana, tam tersine, azmini bilemiştir.

Cumhuriyetimizin kuruluşuna varan kurtuluş mücadelesinde, yediden yetmişe kenetlenen, tek yürek, tek yumruk olan milletimiz, bugün de birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde geleceğini inşa etmektedir. Cumhuriyetimizin kurucu iradesi, nasıl bu vatanı yedi düvelin planlarını bozarak işgalden kurtarmışsa, biz de hedeflerimize aynı şekilde ulaşmakta kararlıyız. Bugün, 20 yıl öncesine göre her bakımdan çok daha güçlü, çok daha dirayetli, çok daha inançlıyız. İnşallah ülkemizi 2023 hedeflerimize ulaştırdığımızda, bölgemizde ve dünyada yepyeni bir dönemi de başlatacağız. ‘Rabbim yar ve yardımcımız olsun’ diyor, bu duygularla bir kez daha Cumhuriyetimizin 99’uncu kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum.”