Salı, Ocak 31, 2023
Ana SayfaAntalyaManavgatAK Parti Tuba Vural Çokal hakkındaki iddialara tepkili

AK Parti Tuba Vural Çokal hakkındaki iddialara tepkili

Antalya Eski İl Sağlık Müdür Dr. Ünal Hülür’ün, AK Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal’ın isteğini geri çevirmesi üzerine gördüğü baskılardan dolayı istifa ettiği iddiaları karşısında çıkan haberlere AK Parti Antalya İl Başkanlığı sert tepki gösterdi.

AK Parti Antalya İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, iddiaların iftira ve karalama kampanyası olduğunu belirterek, “Antalyamızı mecliste temsil eden, şehrimize hizmet getirmek için gece gündüz çalışan, vatandaşın derdiyle dertleşen MKYK Üyemiz, Milletvekilimiz Tuba Vural Çokal’ı yıpratmak adına iftira atarak algı yapan siyasetçileri kınıyoruz. Bu isimlere tavsiyemiz, kendi partilerinde dönen taciz, tecavüz ve yolsuzluk olaylarını gün yüzüne çıkararak halkımız ile paylaşmalarıdır. CHP İl Başkanı Nuri Cengiz’in bu tür algıları bırakarak daha geçtiğimiz ay kendi partisinin Serik İlçe Başkanlığı’ndan istifa eden  İbrahim Demir’in işe yerleştirme karşılığında kimlerden rüşvet aldığını, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na götürülen hediyelerin dahi rüşvet olarak alındığı ve belgelenen ses kayıtlarını kamuoyuna açıklamasını bekliyoruz” denildi.

“ACİZLİKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL”

İftiranın acizlik olduğu kaydedilen Ak Parti Antalya İl Başkanlığı’nın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “AK Parti olarak sağlık alanındaki yatırımlarımız ortadayken Antalya’da İl Sağlık Müdürlüğünü 7 yıl sürdüren ve ardından bir görev değişikliğine gidilen makamla ilgili ortaya atılan bu iftiralar acizlikten başka bir şey değildir. Hele ki MKYK Üyemiz, Milletvekilimiz üzerinden yapılan bu spekülasyonlar tamamen yıpratılmaya yöneliktir. Bir muhalefet partisindeyken, muhalefetin kirli yüzünü ve gizli pazarlıklarını görerek partimize katılan Milletvekilimiz Tuba Vural Çokal şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada bu yalan iftiralara aldırış etmeden millete en iyi şekilde hizmet etmeye devam edecektir.

‘AÇ TAVUK’ HATIRLATMASI

CHP İl Başkanı Nuri Cengiz’in yapmış olduğu komik açıklamaları yakinen takip etmiş olup hayretler içinde kaldığımızı belirtmek isteriz. CHP’li Cengiz’in ‘iktidarın değişmesine çok az kaldığı ve iktidar değiştiğinde soruşturmaların başlayacağı’ açıklamasına ‘aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış’ atasözüyle cevap vermek isteriz. AK Parti olarak 19 yıldır milletimizin takdiriyle girdiğimiz her seçimden zaferle ayrılmış olduğumuzu hatırlatarak muhalefetin ise her seçimi kaybettiğini belirtmek isteriz. Muhalefet partisi İl Başkanının bu hayali açıklamasını komik olarak nitelendiriyoruz ve milletimizin takdiriyle önce 2023 seçimlerinde zaferle ayrılarak sonrasında başta büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelerini kazanacağımızı inanarak belirtmek isteriz.”

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler