DOLAR 18,8383 % 0.1
EURO 20,3282 % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % -2,34
BITCOIN 447.214 -0.532
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Ak Partili Ahmet Ali Erol: Okulların ihale süreçleri başladı

Son Güncelleme :

04 Şubat 2022 - 12:30

Ak Partili Ahmet Ali Erol: Okulların ihale süreçleri başladı

AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, ilçede yapılması planlanan ilk ve orta dereceli okullarla ilgili yaptığı açıklamada, okullardan birinin inşaatının tamamlandığı, 2’sinin inşaat aşamasında olduğu, 2’sinin ihalesinin yapıldığı 3 tanesinin de ihale aşamasında olduğunu belirtti.

Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, ilçede yapılması planlanan 284 derslikli 16 okul ve 6 derslikli sınav merkezi ile milli eğitim hizmet binası konusunda açıklamada bulundu. Ak Parti hükümetlerinin eğitime çok önem verdiğini vurgulayan Başkan Erol, “Bu kapsamda ilçemizde de 284 derslikli 16 okul ve 6 derslikli sınav merkeziyle milli eğitim hizmet binası yatırım programına alındı. Bu okullardan Sarılar Mahallesi’nde 8 derslikli anaokulunun yapımı tamamlanarak geçici kabul aşamasına geçildi. Hatıplar ve Ilıca mahallelerinde 24’er derslikli 2 ayrı ilkokulun ihaleleri geçtiğimiz günlerde yapıldı, itiraz süreci bekleniyor. En kısa sürede bu okulların inşaatına başlanacak” dedi.

Sorgun Mahallesi’nde hayırsever tarafından yaptırılan 24 derslikli Ramazan Tunç İlkokulu’nda inşaatının başladığını vurgulayan Başkan Erol açıklamasında, “Sorgun Mahallemize bu ilkokulla birlikte 8 derslikli bir anaokulu yapacağız. Ayrıca Şelale ve Milli Egemenlik mahallelerimize 24’er derslikli 2 ayrı ilkokul yapılacak. Bu okullarımız ihale aşamasına geldi” ifadesini kullandı.

Başkan Ahmet Ali Erol, kamuoyunda çok konuşulan 24 derslikli Çağlayan Anadolu Lisesi inşaatında çalışmaların sürdüğünün ve sözleşme süresinde tamamlanacağını belirtti. Başkan Ahmet Ali Erol bu okulların yanı sıra yatırım programına alınan 7 okul ve hayırseverlerle protokol kapsamında olan diğer okullarında en kısa sürede yasal prosedürlerinin tamamlanarak inşaatlarına başlanacağını belirtti.