Salı, Ocak 31, 2023
Ana SayfaGündemAntalya körfezinde korkutan deprem!

Antalya körfezinde korkutan deprem!

Son dakika haberine göre Antalya körfezinde 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin meydana geldiği alanın Manavgat’a 80 kilometre mesafede olduğu belirtildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre sabah saat 06.21’de 5.3 büyüklüğünde deprem oldu. 10.8 km derinliğinde ölçülen depremin merkez üssü Manavgat’ın yaklaşık 80 km. açığı olarak belirlendi. Deprem Antalya ve çevresi ile Kıbrıs’ta da hissedildi.

‘OLUMSUZ BİR İHBAR BULUNMADIĞI BİLGİSİ ALINMIŞTIR’

AFAD açıklamasında ise saat 06.21’de Antalya’nın Alanya ilçesi açıklarında 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği belirtildi.

AFAD’dan yapılan açıklamanın devamında olumsuz bir ihbarın ulaşmadığı belirtilerek, “Geçmiş olsun Antalya. Alanya açıklarında meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır” ifadeleri kaydedildi.

 

KAYMAKAM ÜRKMEZER: OLUMSUZ BİR DURUM YOK
Antalya’nın Alanya ilçesi açıklarında saat 06.21’de meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı. Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, “Alanya’da deprem şiddetli hissedildi. Ben de depremle uyandım. Ekiplerimiz araştırma yapıyor, şu ana kadar ulaşan olumsuz bir durum yok” dedi.
BAŞKAN BÖCEK: GEÇMİŞ OLSUN
Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Alanya açıklarında meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremi hisseden tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Şu ana kadar olumsuz bir ihbar almadık” ifadelerini kullandı.

Deprem Antalya’nın tüm ilçelerinden hissedilirken sosyal medyada çok sayıda mesaj yazıldı.

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler