Pazartesi, Eylül 25, 2023
Ana SayfaGündemTeknolojiApple, bu uygulamasını iPad’den önce Android’e getirdi!

Apple, bu uygulamasını iPad’den önce Android’e getirdi!

Apple, bir süre önce iPhone kullanıcıları için App Store’a Apple Music Classical uygulamasını sunmuştu. Beklenmedik bir kararla birlikte uygulama Play Store üzerinden Android kullanıcılarına da açıldı. Yalnızca klasik müzik tutkunlarına hitap eden Music Classical, henüz iPad ve Mac’te kullanılabilir olmamasıyla şaşırtıyor.

Android için Apple Music Classical kullanıma açıldı

Apple Music Classical uygulaması, iPhone’da piyasaya sürüldükten birkaç ay sonra Android’e geldi. Yalnızca klasik müziğe odaklanan bu uygulama, ilk aşamada beş milyondan fazla parçadan oluşan kapsamlı bir katalog sunacak.

Apple’ın verdiği bilgilendirmeye göre kullanıcılar gelişmiş arama seçenekleriyle klasik müzikleri keşfedebilir, dönemlere göre oluşturulmuş oynatma listelerine erişebilir ve AirPods Spatial Audio teknolojisini bu müzikler için kullanabilir. Android 9 ve üstü sürümlerde kullanılabilecek.

Uygulama, Apple Music’ten farklı birkaç tasarım noktasına sahip. Apple, orkestra ve orkestra şefi gibi bazı ifadeleri vurgulayarak klasik müzik deneyimini geliştirmek istediğini söyledi. Bu sayede kullanıcılar, bestecilere göre yeni çalma listeleri oluşturabilecek.

Öte yandan henüz iPad ve Mac için kullanılabilir olmadığını belirtelim. Ancak Android’e sunulmasının ardından bazı iddialar WWDC 2023‘ü hedef gösterdi. Buna göre Apple, etkinlik sırasında iPad ve Mac için optimize edilmiş uygulamaları görücüye çıkarabilir.

Music Classical’ı diğer müzik uygulamalarından ayıran nokta ise diğer platformlarda bulunmayan binlerce özel parçaya yer vermesinden kaynaklanıyor. Apple, 2021’de klasik müzik hizmeti olan Primephonic’i satın aldığı için yüzlerce parçanın telif haklarını da ele geçirmiş oldu.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/android-apple-music-classical-uygulamasi

RELATED ARTICLES
- Advertisment -