Salı, Ocak 31, 2023
Ana SayfaGündemASAT Manavgat’ta içme suyu çalışması yaptı

ASAT Manavgat’ta içme suyu çalışması yaptı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Manavgat Taşağıl ve Gültepe mahallelerinde içme suyu çalışması yaptı.

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Antalya’nın dört bir tarafında kanalizasyon ve altyapı imalatlarına devam ederken, mevcut alt yapı sistemlerinin bakımını da ihmal etmiyor.

ZARAR GÖREN BORULAR DEĞİŞTİRİLDİ

Manavgat’ın Taşağıl Mahallesi başta olmak üzere Bereket, Akpor, Karataş ve Bekirler mevkilerini besleyen içme suyu hattı ASAT Genel Müdürlüğü tarafından yenilendi. Yeni yapılan Antalya-Konya karayolu yol yapım çalışmasından dolayı zarar gören içme suyu borusuna müdahale edildi. İçme su borusu yol platformu istinat duvarı ve dolgu altında kaldığı için, ASAT ekipleri 500 metrelik kısmı ivedi olarak değiştirdi.

BASINÇ YETERSİZLİĞİNE İVEDİ ÇÖZÜM

Manavgat’ın Gültepe mahallesinde yetersiz basınç yüzünden yaşanan sıkıntıyı sona erdirmek için kolları sıvayan ASAT, sorunu kısa sürede çözdü. Özellikle yaz aylarında nüfus yoğunluğu artışından dolayı mevcut 63’ lük şebeke çapının yetersiz olmasından sebebiyle basınç yetersizliği yaşanıyordu. Manavgat ASAT içme suyu ekipleri tarafından ivedi olarak 1200 metre 110’lük hdpe içme suyu hattı çalışmasını tamamlandı. Ekipler vatandaşlar herhangi bir gecikme ve mağduriyet yaşanmadan imalat işlemi tamamlandı.

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler