Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaAsayişAsılsız paylaşım yaptı, jandarma yakaladı

Asılsız paylaşım yaptı, jandarma yakaladı

Manavgat’ta ki Side antik kentinde bir kongre ve seminer grubunun ziyaretini ‘hükümet aleyhine protesto’ diye sosyal medya hesabından yayınlayan şüpheli K.Y. jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, asılsız paylaşıma tepki gösterdi.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan dünyaca ünlü Side Turizm Merkezi’nde bir grubunun hükümet aleyhine sloganlar atarak yürüyüş yaptığı şeklinde sosyal medyada yayınlanan görüntüler üzerine Antalya İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürlüğü, Siber Suçlarla Şube Müdürlüğü Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ve Selimiye Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından araştırma başlatıldı.

GELENLER SEMİNER GRUBU

Jandarma tarafından yapılan araştırmada, Side’nin ‘Portikli Yol’ diye bilinen caddesinde yürüyenlerin, antik kente araç girişi yasak olduğu için otoparkta otobüsten inerek antik kenti ziyaret eden ve bölgede bulunan 5 yıldızlı bir otele ‘sağlıklı yaşam koçluğu’ semineri için gelen grup olduğu tespit edildi. Oldukça kalabalık olan grubun Side Antik Kenti ziyaretinin geçtiğimiz Pazar günü yapıldığı ve hükümet aleyhine herhangi bir slogan atılmasının söz konusu olmadığı belirlendi.

JANDARMA AYNI GÜN BULDU

Sosyal medyada dün yayınlanan görüntülerde ise grubun uzaktan çekilen videosunda paylaşan kişinin kendi sesiyle, “Değerli arkadaşlar, yoldaşlar şuan Manavgat Side’de millet toplanmış büyük bir topluluk halinde hükmet istifa diye bağırışlarda, sloganlarda bulunuyor sizin düşünceniz fikriniz nedir?” diye konuştuğu ve müzik eklediği anlaşıldı. Videoyu paylaşan kişinin Antalya’nın Kepez ilçesinde ailesiyle birlikte ikamet eden K.Y. olduğunu tespit eden jandarma ekipleri dün akşam saatlerinde şüpheliyi evinde gözaltına aldı. Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheli K.Y. sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ SÖZEN’DEN TEPKİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, sosyal medyada yayınlanan asılsız paylaşıma tepki gösterdi. Başkan Sözen sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Side’ye gelen bir turist kafilesinin görüntüsü üzerine seslendirme yapıldığını belirterek böyle bir gösterinin olmadığını belirtti. Side’nin çok özel bir turizm destinasyonu olduğunu vurgulayan Başkan Sözen, bölgenin 24 saat boyunca hem jandarma hemde Manavgat Belediyesi Zabıtası tarafından koruma altında tutulduğunu kaydetti.

SİDE’DE 24 SAAT HASSAS KORUMA

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Sosyal medya platformunda yapılan bir paylaşımda, Side Antik Kentimize gezmek için gelen kalabalık bir turist kafilesi, görüntü üzerine okunan seslendirmeyle “Hükümet istifa sloganlarıyla yürüyen insanlar” olarak gösterilmeye çalışılmıştır. Side Antik Kenti’mizde bu veya buna benzer herhangi bir protesto gösterisi asla yapılmamıştır. Side’miz çok özel bir turizm destinasyonudur ve Manavgat Belediyemizin ve jandarmamızın 24 saat hassas koruması altındadır. Side, yerli ve yabancı konuklarımızın her zaman huzurla gelebileceği bir yerdir. Vatandaşlarımızın bu türden gerçek dışı, yalan paylaşımlara itibar etmemesini önemle rica ediyorum.”

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın