Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaAntalyaManavgatAtatürk Manavgat'ta anıldı

Atatürk Manavgat’ta anıldı

 

Ömer KARÇA/MANAVGAT, – ATATÜRK, vefatının 84’üncü yıl dönümünde Manavgat’ta düzenlenen resmi programla anıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından Atatürk Kültür Merkezi’nde anma programı gerçekleştirildi.

Düzenlenen resmi programla, vefatının 84’üncü yıl dönümünde Atatürk, Manavgat’ta anıldı. Saat 08:45’te Cumhuriyet Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan anma programında, saat 09:05’te 2 dakikalık saydı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Anma programı Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle devam etti.

Manavgat Kaymakamı Abdulkadir Demir, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğrenci ve vatandaşların katılımı ile düzenlenen anma programında, öğrenciler şiir ve kompozisyon okudu, oratoryo sahneleyip, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi.

Program Atatürk Haftası kapsamında ilçe genelinde okullar arası düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Demir’in ödül vermesinin ardından sona erdi.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın