Salı, Ocak 31, 2023
Ana SayfaAntalyaManavgatBaşkan Güngör, “Manavgat öğrenci şehri olacak”

Başkan Güngör, “Manavgat öğrenci şehri olacak”

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, Manavgat Üniversitesini kurulması için çalıştıklarını anlatarak  “10 yılda 25 bin öğrenci hedefiyle Manavgat, turizm kenti olmanın yanında artık bir öğrenci şehri de olacaktır” dedi.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Seydi Tahsin Güngör, 9 Ekim 2022 Pazar günü yapılacak olan seçimler öncesi projelerini açıklamaya devam ediyor.  Seçimlerde ekip olarak mavi listelerde olacaklarını kaydeden Başkan Güngör,  mavi listelerde oda üyelerinin oylarına talip olduklarını söyledi.  Hazırladıkları projeler ile Manavgat ekonomisini daha da büyütmeyi hedeflediklerini anlatan Başkan Güngör, “Yaptığımız projelerimizi MATSO görev tanımı ve yetki alanı içerisinde yapıyoruz. Hazırladığımız projelerimiz hayatın gerçekleriyle uyumludur. Göreve devam ettiğimiz durumda en kısa sürede gerçekleştirebileceğimiz projelerdir”

MANAVGAT ÜNİVERSİTESİ

Manavgat’ın bir turizm kenti olduğunu belirten Başkan Güngör, ilçe ekonomisini çeşitlendirmek ve sürekli canlı tutmayı hedeflediklerini belirtti. İlçe ekonomisine değer katacak kurumlardan bir tanesinin de Manavgat Üniversitesi olduğu kaydeden Başkan Güngör, “Manavgat Üniversitesi kurulması çalışmalarına hızlı bir şekilde devam edeceğiz. 10 yılda 25 bin öğrenci hedefiyle Manavgat, turizm kenti olmanın yanında artık bir öğrenci şehri de olacaktır. Manavgat’ta üniversite kurulmasıyla şehrin kültürel dokusunda sağlayacağı dönüşümün yanı sıra ekonomiye de katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

12 AY TURİZM

MATSO Başkanı Seydi Güngör, ilçede turizmin 12 aya yayılması amacıyla çalışma yaptıklarını belirtti. Manavgat’ta kum, deniz, güneş turizminin yanı sıra kültür, tarih, sağlık, spor, kongre ve gastronomi alanlarında da turizmin gelişmesi için gayret sarf ettiklerinin altını çizen Başkan Güngör, “Ekibimizle beraber kentimizde 12 ay süren bir turizm için elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz. Manavgat’ın turizmdeki pazar payını artıracağız” diye konuştu. Başkan Güngör, “Ekonomisi çeşitlenmiş, yaşam kalitesi yükselmiş, mutlu bir Manavgat için birlikteyiz” dedi.

ÜYE AİDATLARI ASGARİ SINIRDA

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, ekonomide yaşanan istikrarsızlığın Oda üyelerini olumsuz etkilediği belirterek “Üye aidatlarımızı mevzuatın bize sunduğu asgari sınırda tutuyoruz” dedi.

Başkan Güngör şunları söyledi:

“Son yıllarda yaşadığımız ekonomik istikrarsızlığın olumsuz etkilerini hep birlikte yaşıyoruz. Bu durumun gereği olarak, üye aidatlarımızı mevzuatın bize sunduğu asgari oranda tutuyoruz. MATSO; 5174 sayılı kanun kapsamında kurulmuş, tüzel kişiliğe sahip, kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşudur. Belirlenen bir çerçeve dahilinde faaliyet yürütür. Canınızın istediği gibi, proje yapıp uygulayamazsınız.  Üye aidatlarının düşürüleceğine dair seçim ortamında verilen vaatler, gerçekleşmesi mümkün olmayan vaatlerdir. Bağlı olduğumuz kanun, üye aidatlarımızın alt limitini ve üst limitini belirlemiştir. Keşke imkanımız olsa da, aidatları daha da düşürebilsek. Çünkü bizim anlayışımız, önce insanı düşünen, üyelerimizi düşünen anlayıştır”

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler