Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaEkonomiFinansBMO, tüketici harcamalarıyla ilgili endişeler nedeniyle Bloomin' Brands’in yatırım notunu düşürdü

BMO, tüketici harcamalarıyla ilgili endişeler nedeniyle Bloomin’ Brands’in yatırım notunu düşürdü

BMO Capital, Bloomin’ Brands (NASDAQ:BLMN) hissesinin notunu, “üstün performans”tan “piyasa performansı”na düşürürken fiyat hedefini de 29 dolardan 26 dolara indirdi. BLMN hisselerindeki son güçlenme, risk/ödül dengesini bozan ve BMO Capital’i kenara çekilmeye iten BLMN/sektör trafik verilerinin hızlanmasıyla aynı zamana denk geldi.

Ancak analistler, trafikteki iyileşmelerin muhtemelen sürdürülemez olmasından dolayı fırsatçı olmanın sürdürülebilir olmayacağına inanıyor. Ayrıca daha kapsamlı tüketici görünümü ve 2023 konsensüs marjlarına yönelik riskler konusunda da endişelerini koruyor.

Outback Steakhouse’daki yaya trafiği geçen yılın son çeyreğindeki yıllık %13’lük düşüşe kıyasla Ocak ayında şu ana kadar %8’lik büyüme gösterirken Carrabba’nın yaya trafiği, aynı dönemdeki %12’lik düşüşe nazaran bugüne kadar %7’lik büyüme sergiledi.

Analistlerin kaleme aldığı notta şu ifadelere yer verildi: “Son dönemdeki trafik iyileşmeleri muhtemelen sürdürülemez, trendlerin önümüzdeki haftalarda yavaşlaması muhtemel ve tüketici harcamaları görünümüne ilişkin endişelerimiz değişmedi. Buna ek olarak sektördeki son konuşmalar, 2023 restoran marjı tahminlerinin, en azından bazı gündelik lokantalar için bir başlangıç noktası olarak fazla iyimser olduğunu gösteriyor.”

Mali 2023 için hisse başına kazanç (EPS) tahminleri 2,73 dolarlık konsensüsün altında kalarak 2,78 dolardan 2,65 dolara çekildi.

BLMN hisseleri Çarşamba günü piyasa öncesinde %2,18 düşüş gösterdi.

Yazar: Michael Elkins

Investing TR

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın