DOLAR 18,8383 % 0.1
EURO 20,3282 % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % -2,34
BITCOIN 446.374 -0.675
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Böcek; “ASAT’a geçen yıl bu vakitler 25 milyon lira aylık elektrik parası geliyordu. Bu ay 128 milyon lira geldi”

Manavgat’ı ziyaret eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, su faturalarının yüksek gelmesiyle ilgili şikayetler konusunda, “ASAT’a geçen yıl bu vakitler 25 milyon lira aylık elektrik parası geliyordu. Bu ay 128 milyon lira geldi” dedi. Başkan Böcek, Büyükşehir Belediyesi’nin Manavgat’ta devam eden projelerle birlikte 2 milyar 463 bin liralık yatırımı bulunduğunu söyledi. 

Başkan Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı birimlerin müdür ve amirleri ile geldiği Manavgat’ta, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve muhtarların da katılımı ile basın toplantısı düzenledi. Atatürk Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda düzenlenen basın toplantısında ilk konuşmayı yapan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Başkan Muhittin Böcek ile Manavgat’a yapılan ve yapılacak yatırımları ele aldıkları verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek, “Uzun zamandır arzuladığımız bir çalışma ortamını bulduk. Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin organize bir şekilde çalıştığı müddetçe başarının geleceğini ifade etmiştik. Eksiklerimiz vardı, noksanlarımız vardı halk nezdinde, halktan gelen telkinleri istişarelerle tespitleri yapılmıştır. Seçim zamanı geldiğinde Antalya genelinde verilen taahhütlerin yerine getirileceğine yönelik inancım tamdır” diye konuştu.

2 MİLYAR 463 BİN LİRALIK YATIRIM 

Manavgat Belediye Başkanı Sözen’in ardından konuşan Başkan Muhittin Böcek, Gazipaşa’dan Kaş’a kadar hiçbir ilçede ayrım yapmadan, hiç kimseyi ötekileştirmeden hizmet verdiklerini söyledi. Manavgat yangınının yaralarını sarmaya da devam ettiklerini anlatan Başkan Böcek, büyük küçük yardım yapan herkese bir kez daha teşekkür ettiğini ifade etti. 31 Mart seçimlerinden sonra Antalya’da başta muhtarlar olmak üzere sivil toplum kuruluşları ile toplantılar yaptıklarını ve halkın taleplerini öğrendiklerini anlatan Başkan Böcek, toplantılara devam edeceklerini belirtti. Antalya ve Manavgat’ın bir turizm kenti olduğunu ifade eden Başkan Böcek, bugüne kadar Antalya’ya 8 milyon 325 bin ziyaretçinin geldiğini, yatak kapasitesi bakımından Antalya’daki kapasitenin yarısını bulunduran Manavgat’a da altyapı yatırımlarından üst yatırımlara kadar, birçok projeyi hayata geçirdiklerini ve geçirmeye de devam edeceklerini söyledi. Başkan Böcek halihazırda Manavgat’ta yıl sonuna kadar yapımı devam edecek olan 540 milyon liralık proje ile birlikte Manavgat’a toplam 2 milyar 463 bin liralık yatırım yapıldığını da aktardı.

‘ELEKTRİĞE 128 MİLYON LİRA ÖDEDİK’

Belediyelerin zor şartlar altında hizmet vermeye çalıştığını vurgulayan Başkan Böcek, “ASAT’a geçen yıl bu vakitler 25 milyon lira aylık elektrik parası geliyordu. Bu ay 128 milyon lira geldi. Bizler ne şartlarda yatırım yapıyoruz. Türkiye’de su satışlarıyla ilgili KDV’miz yüzde 8’den yüzde 1’e düşürüldü, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla. İlk uygulayan da Antalya Büyükşehir Belediyesi oldu çünkü biz vatandaşlarımıza yansıttık. Sadece ondan 73 milyon lira zararımız vardır. Ama bizim elektrik paramızla ilgili asla KDV indirimi yapılmıyor. 25 milyon nerede 128 milyon nerede aylık olarak söylüyorum” diye konuştu.

TOPTANCI HAL EYLÜL SONU HİZMETTE

Şehrin merkezinde kalmış, eskiyen toptancı halin yerine Manavgat’a modern bir hal kompleksi kazandırdıklarını belirten Başkan Böcek, şunları söyledi: 

“Komisyoncu arkadaşlar Eylül sonuna, yeni toptancı halde üreticilerin mallarını satmaya başlayacak. Bugüne kadar 93 milyon lira harcadığımız bir yatırımdır. Katı Atık Transfer İstasyonu yatırımımız da 5 milyon liraya mal oldu. Bu yatırımımız Manavgat Belediyesi’ne yakıt ve zaman açısından önemli katkı sağladı. Kırsal mahallelerin yollarına 75 milyon liralık yatırım yaptık. Taşağıl Kapalı Devre Sulama Sistemi’ni hayata geçirerek, kurak toprakları suyla buluşturduk. Ayrıca Halk Et, Halk Süt, Çölyak hastalarına gıda yardımı da dahil olmak üzere, ATASEM, ATABEM, Sosyal Kart gibi sosyal hizmetlerimiz de devam etmektedir.ö

MANAVGAT’A OYMAPINAR SUYU

Manavgat deyince Oymapınar Barajı’nın akla geldiğini ifade eden Başkan Muhittin Böcek, “Oymapınar’ın çok hijyenik çok temiz bir suyu var. Kendi cazibesiyle akan bir su. 2004- 2005 yıllarında bir firmaya verilmiş. Manavgat halkına Oymapınar’dan kendi cazibesiyle gelen suyu kullanmak mecburiyetindeyiz” dedi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yangın sırasında hasar gören 37 mezarlığın düzenlenmesiyle ilgili ihaleyi tamamladıklarını, çalışmaların önümüzdeki haftalarda başlayacağını söyledi. Başkan Böcek, ihtiyacı karşılamayan Naras Köprüsü ile ilgili 15 Eylül’de ihaleye çıkacaklarını da kaydetti. 

FOTOĞRAFLI


Warning: Illegal string offset 'ozellikler_videOzet' in /home/u753624172/domains/akdenizpazar.com/public_html/wp-content/themes/theHaberV7/dosyalar/singlesablon/single-videogaleri.php on line 132

Manavgat’ı ziyaret eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, su faturalarının yüksek gelmesiyle ilgili şikayetler konusunda …

25 Ağustos 2022 - 10:40