Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaEkonomiFinansBorsa İstanbul’da kayıp bugün de devam etti

Borsa İstanbul’da kayıp bugün de devam etti

Investing.com – BIST 100 endeksi, güne pozitif başlamasına rağmen açılış sonrası işlemlerde yönünü aşağı çevirdi. 

Gün boyu devam eden satışlarda endeks, %5’i bulan satışlarla gün sonuna doğru 5.100 puana kadar geriledi. Son saate girildiğinde dip seviyelerden bir miktar tepki alımı geldikten sonra endeks, 5.300 puana doğru yöneldi. Kapanışa doğru gelen hafif toparlanmaya günlük kayıp, %2’nin altına indi. 

Bugün en sert düşüş gören endekslerin başında şu an %3 bandında gerileyen bankalar, bilgi teknolojileri ve teknoloji sektörleri vardı. Düşüş ivmesinden etkilenmeyerek hafif alıcılı hareket eden sektörler ise spor, ulaştırma ve turizm oldu. 

Kapanışa doğru sınai %1,72, hizmet %1,12 ve finansallar %2,4 düşüşe sahip. 

BIST 100 endeksinde son durum

BIST 100 endeksine dahil hisseler arasında ASUZU, GLYHO, CEMTS, KARSN ve ALARK, en çok kaybettiren hisseler oldu. IPEKE, PSGYO, TMSN, KOZAA ve PGSUS PGSUS ise son işlemlerde artıda kalmaya devam eden hisselerin başındaydı. 

EKGYO, AKBNK, EREGL, THYAO (IS:THYAO) ve ASELS, bugün en aktif hisseler olarak kaydedilirken bu hisseler arasında THY, artıda kalan hisse oldu. 

GCM Yatırım’dan Kudret Ayyıldır, bugünkü borsa yorumunda şunları yazdı: 

Yurt dışı piyasalarına da genel olarak satıcılı bir seyir hakim. Asya piyasalarının çoğu kapalıyken Avrupa piyasaları gün sonuna doğru ekside devam ediyor. ABD endeksleri de güne ekside başladı. Nasdaq açılışta %2 gerilerken S&P 500 %1,5 ve Dow Jones %0,9 düşüşe sahip.

Yazar: Günay Caymaz

Investing TR

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın