Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaGündemBüyükşehir işçilerin servislerini kaldırdı

Büyükşehir işçilerin servislerini kaldırdı

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’nin Manavgat’ta çalışan, caddelerin Manavgat Belediyesi’ne devredilmesiyle Antalya’ya gidip gelmeye başlayan işçileri kaldırılan servislerinin yeniden konulmasını istiyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi geçen yıl aldığı bir kararla, Manavgat’ta sorumluluğunda bulunan cadde ve bulvarları Manavgat Belediyesi’ne devretti. Kararla birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi adına çalışan işçiler, Antalya’da çalışmaya başladı. İşçiler servisle Antalya’daki çalışma yerlerine bu şekilde gidip gelmeye başladı.

ÖNCEKİ TEBLİGAT YAPILDI

Önceki gün çalışanlara yapılan bir tebligatla, servislerin kaldırıldığı ve işçilerin Antalya’da ki işyerine kendi imkanları ile gidip gelmelerinin gerektiği belirtildi. Antalya’ya gidip gelmenin sorun olmadığını, çalışmaktan kesinlikle şikayet etmediklerini özellikle vurgulayan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin aralarında kadınlarında bulundupu personeli sadece ücretsiz servis olanağının devam etmesini istediklerini, yetkililerin bu konuda bir çözüm bulunmasını istedi.

5 AYDIR OLAN SERVİS KALDIRILDI

Manavgat’ın Ilıca Mahallesi’nde bulunan Büyükşehir Belediyesi ofisinde toplanan işçiler, aldıkları maaşın belli olduğunu bu şekilde olursa maaşlarının büyük kısmının yola gideceğini söyledi. İşçiler adına konuşan Süleyman Sözen, yıllardır Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Manavgat Hizmet Biriminde çalıştıklarını belirterek, 5 aydır Antalya’ya servisle gidip geldiklerini anlattı. Önceki gün kendilerine bir tebligat getirildiğini ve servis haklarının kaldırılarak kendi imkanlarıyla işe gidip gelmelerinin istendiğini belirten Sözen, “Bizler işçiyiz durumumuz belli. Aldığımız maaş belli. Biz Manavgatlıyız. Manavgat’ta çalışmak istiyoruz. Burada çalışmadık diyelim Antalya’ya gitmekte sorun değil. 5 aydır gidip geliyoruz zaten. Kimseye de ağız açmadık. Sadece madem Manavgat’ta çalışamıyoruz ama tek istediğimiz servis. Bize tekrar servisimiz ayarlansın biz gidelim Antalya’da yine alnımızın teriyle çalışalım. Hakkını verelim işimizi yapalım. Biz el değiliz, yabancı değiliz, Suriyeli değiliz. Biz yetkililerden yardım istiyoruz. Biz kendi imkanımızla Antalya’ya gidip gelirsek elimize kalacak para 1000- 1500 arası bir para. Bu parayla nasıl geçineceğiz. Kim bu parayla geçinebilir. Büyüklerimizden yardım talep ediyoruz. Ricamız bu bize bir servis ayarlansın istiyoruz. Biz yetkilerin kapısını çalıp rahatsız etmek istemedik. Kendi halimizde derdimizi anlatıp yardım talep etmek istedik. Sesimiz duyulsun istiyoruz’’ dedi.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın