Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaAntalyaManavgatBüyükşehir'den Manavgat'a fidan desteği

Büyükşehir’den Manavgat’a fidan desteği

Manavgat yangınında ve sonrasında vatandaşların yanında olan Antalya Büyükşehir Belediyesi, yaraları sarmaya devam ediyor. Manavgat yangınında zarar gören ağaçların yerine bahçelere Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan zeytin, defne ve keçiboynuzu fidanları dikilmeye başlandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Manavgat yangınında ağaçları yanan üreticilere fidan desteği sağlandı. Yanan ağaçlar sökülerek yerine yeni fidanların dikimi gerçekleştirildi.

ZEYTİN ÜRETİCİSİNE DESTEK

Manavgat Demirciler Mahallesi’nde zeytin bahçesi yanan Mustafa Çekiç, “Yangında 150 zeytin ağacım yandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi yangın sonrasında bizlerin yanında olmaya devam etti. Arkadaşlar sağ olsun bahçemize kadar zeytin fidanlarımızı getirdiler. Yanan ağaçlarımızı sökerek yeni fidanları diktik. Allah razı olsun” dedi.

İBRADI’YA 425 ZEYTİN FİDANI

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bitkisel Üretim ve Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından vatandaşların talebi üzerine İbradı’ya da fidan desteği sağlandı. Düzlen ve Üzümdere mahallelerinde çiftçiye 425 adet zeytin fidanı dağıtılarak tarıma destek verildi.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın