Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaAntalyaManavgatCengiz Haydar Barut: “Alman dostlarımız e-posta yağmuruna tuttu”

Cengiz Haydar Barut: “Alman dostlarımız e-posta yağmuruna tuttu”

MANAVGAT Side Turistik Otelciler Birliği (MASTOB) Başkanı Cengiz Haydar Barut, Almanya Dışişleri Bakanlığı’nın Türkiye’ye yönelik tatil uyarısını kısmen kaldırmasının sevindirici olduğunu belirterek, “Dün akşam itibariyle bizim Alman dostlarımız gerçekten e-posta yağmuruna tuttular; ‘ne zaman geleceğiz, gelmek istiyoruz’ diye” dedi.

Almanya Dışişleri Bakanlığı’nın Türkiye’ye yönelik seyahat kısıtlamalarını Antalya, İzmir, Aydın ve Muğla için kaldırdı. Almanya’nın kararı, Türkiye’nin en büyük turizm destinasyonlarından biri olan 250 bin yatak kapasitesine sahip Antalya’nın Manavgat ilçesinde memnuniyetle karşılandı. 1980’li yılların başından bu yana özellikle Manavgat’ın Side bölgesini keşfederek, tatillerini geçiren Alman turistlerin, sürekli gittikleri otelleri arayarak rezervasyon durumunu sordukları belirtildi.

SEVİNDİRİCİ GELİŞME

MASTOB Başkanı Cengiz Haydar Barut, Ukrayna’ya uçuşların daha önceden başladığını; Rusya’nın da aldığı karar uyarınca 10 Ağustos’ta başlamasının planlandığını belirterek, “Şimdi Almanya’nın da açılması süreci olumlu etkiledi. Son günlerde Rusya ve Ukrayna’dan ülkemize ciddi anlamda rezervasyon geliyordu. Dünkü haber bizim açımızdan çok sevindirici” dedi.

OTELLERİ ARAMAYA BAŞLADILAR

Almanya’dan tatile gelmeyi düşünenlerin bölgedeki otelleri aramaya başladığını söyleyen Barut, “Dün akşam itibariyle bizim Alman dostlarımız gerçekten e-posta yağmuruna tuttular; ‘ne zaman geleceğiz, gelmek istiyoruz.’ Diye. Eminim 2-3 gün içerisinde Alman tur operatörlerinin uçak sistemleri oturduktan sonra ciddi bir Alman misafir rezervasyonu alacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

ÜLKEMİZİN GÜVENLİ OLDUĞUNA İNANIYORLAR

Antalya’nın ve Manavgat’ın özellikle Ruslar, Almanlar ve İngilizler tarafından çok sevildiğini anlatan Cengiz Haydar Barut sözlerini şöyle sürdürdü: “Ruslar, Almanlar ve İngilizler ülkemizi çok seviyor. Güvenli olduğuna da inanıyorlar ama ülkeler arasındaki görüşmelerin bir an önce tamamlanmasını istediler. Biz dostlarımızdan aylardır, hem telefon hemde mail aracılığıyla mesajları alıyorduk; ‘Ne zaman açılacak sizin bilginiz var mı?’ diye. Dünkü güzel haberde sonra özellikle Almanları çok mutlu etti. Biliyorsunuz bizim bölgemiz, ağırlıklı olarak Alman turistlerin tercih ettiği bir bölge. Son yıllarda Ruslarında gözdesi oldu ama Almanlar her zaman yaz kış bizim bölgemize gelen misafirler. Eminim Alman misafirlerin gelmesiyle turizm sezonuda biraz daha uzayacak. Belki yılbaşına kadar, belki de salgınla ilgili bir problem olmazsa kış mevsiminde de eskisinden daha iyi bir sezon geçireceğimizi ümit ediyorum.”

OTELLERDE TEDBİRLER EN ÜST DÜZEYDE ALINDI

Covid-19 salgını nedeniyle otellerde tedbirlerin en üst düzeyde uygulandığını vurgulayan MASTOB Başkanı Cengiz Haydar Barut, “Bölgemizde bulunan oteller kurallara gerçekten uyuyor. Bakanlığımız zaten çok sert bir şekilde denetlemelerini sürdürüyor. Şu anda tesislerde tatil yapmak, ki ben bazı misafirlerimize söylüyorum, normal zamanda tatil yapmaktan daha güvenli. Normal zamanlarda kalabalık nedeniyle dikkat edemediğimiz konulara bile şimdi çok aşırı şekilde dikkat ediyoruz. Personelimiz çok dikkatli, her türlü kurala uymaya çalışıyoruz. Onun için misafirlerimiz, normal zamanda tatil yapmaktan daha güvenli tatil yapabilirler” diye konuştu.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın