Salı, Ocak 31, 2023
Ana SayfaAntalyaManavgatCHP İlçe Başkanı Coşar’dan Çağlayan Lisesi eleştirisi

CHP İlçe Başkanı Coşar’dan Çağlayan Lisesi eleştirisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, Çağlayan Anadolu Lisesi önünde basın açıklaması yaparak, 2020 yılında yeniden yaptırılmak üzere yıkılan okulun inşaatının ne zaman başlayacağını sordu. Sözü verilen hastane inşaatının da henüz başlamadığını belirten Coşar,  “Hastane inşaatının başlaması için daha neyi bekliyorsunuz. Hastanenin Manavgat için zaruri bir ihtiyaç olduğunu görmüyor musunuz” diye sordu.

CHP İlçe Başkanı ve CHP İlçe Yönetimi, 2020 yılında deprem yönetmeliğine uygun olmadığı gerekçesi ile yıkılan Çağlayan Anadolu Lisesi önünde basın açıklaması yaptı. Çağlayan Lisesi inşaatının ne zaman başlayacağını soran Aliye Coşar, daha önce sözü verilen hastane, Manavgat üniversitesi ve doğalgaz hattının ne zaman yapılacağını sordu.

BİR YILIN DOLMASINA AZ KALDI

Çağlayan Anadolu Lisesi’nin 20 Haziran 2020 tarihinde yıktırıldığını ve 550 takvim gününde yeni okul binasının teslim edilmesi üzerine 19 Şubat 2021 tarihinde protokol imzaladığını hatırlatan Aliye Coşar, “Manavgat Çağlayan Anadolu Lisesi’nin inşaat yapım sözleşmesinin 19 Şubat 2021 tarihinde imzalanmasına rağmen halen inşaatın neden başlamadığını ve Manavgat için verilen sözlerin neden yerine getirilmediğini sormak için buradayız. Manavgat Çağlayan Anadolu Lisesi ile ilgili 2020 yılında depremde yıkılma riski bulunduğu için yıkım kararı verilmiştir. Okulun 20 Haziran 2020 tarihinde yıkımı yapılmıştır. Görüleceği üzere iki yıl geçmesine rağmen yeni Okul binası ile ilgili hiçbir inşaat çalışmasına başlanılmamıştır. Öğrenciler diğer okula nakil olup akşam saatlerine kadar süren okul süresi nedeniyle mağdur edilmiştir. Ve halen de mağdur edilmeye devam edilmektedir. Yine görüleceği üzere yandaki okulun istinat duvarının yıkılma tehlikesi olduğu görülmektedir. Bunun için bile önlem alınmadığını görüyoruz. Bizde buradan soruyoruz. Sözleşmesinin imzalanmasından yaklaşık bir yıl geçmesine rağmen okulun inşaatı neden başlamamaktadır. İşin bitim süresi 550 takvim günü olarak neden bu kadar uzun tutulmuştur. AKP iktidarının eğitime ne kadar önem verdiğini bu okul inşaatının bir türlü başlayamamasından görüyoruz” diye konuştu.

Ilıca’da üniversite yapılması için ayrılan arsaya cezaevi yaptırıldığını söyleyen Coşar, “Ilıca’da üniversite alanına tüm tepkilere rağmen cezaevini hızlı bir şekilde yapanlar okul inşaatı konusunda neden bu kadar duyarsız kalmaktadırlar. Buradan AKP iktidarına sesleniyoruz. Cezaevi yapımı konusunda gösterdiğiniz çabayı bu okul inşaatında da gösterin. Manavgat halkı bu okul inşaatının ne zaman başlayacağı konusunda bilgilendirme istiyor. Bir an önce bu duyarsızlıktan vazgeçin ve bu okul inşaatının yapılması için harekete geçin. Öğrencileri ve velileri daha fazla mağdur etmeyin” dedi.

MANAVGAT’A VERİLEN SÖZLER TUTULMADI

Çağlayan Anadolu Lisesi’nin dışında hastane, üniversite, doğalgaz ve çevreyolu için verilen sözlerin tutulmasını beklediklerini ifade eden Coşar, “Manavgat Devlet Hastanesi’nin yetersiz olduğunu hastaneyi ziyaret ederek defalarca dile getirdik. Ama halen ortada her hangi bir çalışma yok. Ortada verilen sözler var ama yapılan hiçbir şey yok. Manavgat halkı hastanenin yetersizliğinden Antalya ve Alanya’ya gitmek zorunda kalmaktadır. Manavgat’ ın tam donanımlı hastaneye bir an önce kavuşması gerekmektedir. Halkı daha çok mağdur etmeye hakkınız yoktur. Burada Manavgat halkına zulüm yapılmaktadır. Belediyelerimiz hastane yeri ile ilgili tüm çalışmalarını bitirmesine rağmen hastane yapımı için her hangi bir girişimde bulunulmamıştır. Hastane inşaatının başlaması için daha neyi bekliyorsunuz. Hastanenin Manavgat için zaruri bir ihtiyaç olduğunu görmüyor musunuz. Bu konunun da takipçisi olacağımızı buradan bildiriyoruz. Üniversite sözü verdiniz Manavgat üniversitesine bir hayırseverimiz sayesinde sahip olmuştur. Doğalgaz sözü verdiniz ortada doğalgaz ile ilgili bir adımınız yok. Kuzey çevre yolu sözü verdiniz yine ortada bir çalışma yok. Sezonda turizmden dolayı Antalya- Manavgat arasında yaşanan trafik yoğunluğunu görmüyor musunuz” diye konuştu.

Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol ve Ak Parti’nin Manavgatlı iki milletvekili İbrahim Aydın ve Tuba Vural Çokal’a seslenen Coşar, “Manavgat için verilen sözlerin ne zaman takipçisi olacaksınız. Manavgat’ın iktidar eliyle cezalandırılmasına göz mü yumacaksınız. Manavgat halkı verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyor” dedi.

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler