Salı, Ocak 31, 2023
Ana SayfaAsayişDoğan Can gözyaşlarıyla defnedildi

Doğan Can gözyaşlarıyla defnedildi

Samsun’un Terme ilçesinde fındık toplarken sırtına mermi isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden lise öğrencisi Doğan Can Yılmaz (17) Antalya’nın Manavgat ilçesinde defnedildi. Cenaze namazını kıldıran imam, “Sizlerden istirhamın, ateşli silahlardan uzak durun. Ciğerimiz yandı. Bir başka ailenin daha ciğeri yanmasın” dedi.

Manavgat’ta 15 gün önce Samsun’un Terme ilçesi Akçagün Mahallesi’ne akrabalarının yanına annesi ve kızkardeşleriyle birlikte tatile giden açık lise öğrencisi Doğan Can Yılmaz, harçlığını çıkarmak amacıyla fındık toplamaya gitti. Geçen Pazar günü akrabalarıyla fındık toplamaya giden Doğan Can Yılmaz, karşı tarafta bulunan bahçeden silahla ateş edilmesiyle sırtından yaralandı. Akrabaları tarafından Doğan Can Yılmaz Salıpazarı Devlet Hastanesi’ne götürülürken yolda hayatını kaybetti. Doğan Can Yılmaz’ın ölümüne neden olan olay, iddiaya göre karşı taraftaki bahçede bulunan aralarında Bitlis Emniyet Müdürlüğü’nde görevli bir polis memurunun da bulunduğu 5-6 kişilik bir grubun bir ağacı hedef alarak ateş ettikleri sırada meydana geldi. Terme İlçe Jandarma Komutanlığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

ATEŞLİ SİLAHLARDAN UZAK DURUN

Annesi Samsun Termeli, babası Gaziantepli olan, Doğan Can Yılmaz, bugün ikindi namazına müteakip, Manavgat Kavaklı mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları içinde toprağa verildi. Cenaze namazını kıldığına imam, helallik alırken cemaate ateşli silahlardan uzak durulmasını belirterek, “Bu dünya fanidir. İstesekte istemesekte bu yolculuğa çıkacağız. Genci yaşlısı yok. Yeğenim, evladım diyorum, 17 yaşında, Rabbi’me gitti. Sizlerden istirhamın, ateşli silahlardan uzak durun. Uzak durun. Ciğerimiz yandı. Bir başka ailenin daha ciğeri yanmasın. Sizlerden istirhamım bu” dedi.

BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE ATEŞ EDİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Oğlunun bir maganda kurşunuyla hayatını kaybetmesiyle büyük bir şok yaşayan baba Mehmet Yılmaz, kendisinin 2 kızı ve 1 oğlu olduğunu söyledi.  Çocuklarını tatil sebebiyle Samsun’un Terme ilçesinde ki akrabalarının yanına gönderdiğini anlatan baba Yılmaz, “Çocuğumu 20 günlük tatile gönderdim. Kuzenleriyle birlikte harçlığını çıkarmak için fındık toplamaya gitmişler” dedi. Olay yerinde yan yana iki bahçenin sahiplerinin akraba olduğunu ve aralarında bahçelerin paylaşımı konusunda husumet bulunduğunu duyduğunu anlatan baba Mehmet Yılmaz, “Orada silah atılması normal bir durum değil. Orada 2 tane bahçe var, bahçe sahipleri akraba ancak aralarında tartışma olmuş ve sahipleri ‘şu bahçe senin bu bahçe benim’ diyerek davalı olmuşlar. Bize göre, bunun bilinçli bir şey olduğunu ve korkutmak amacıyla ateş edildiğini düşünüyoruz. Yoksa öyle ağaca filan ateş edildiğini zannetmiyorum” diye konuştu.

BU KONU AYDINLATILMALI

Olayın geçen Pazar günü gündüz saat 15:00 sıralarında meydana geldiğini ifade eden baba Yılmaz şunları söyledi: “Çocuklarım, fındık bahçesinde fındık toplarken 5-6 kişilik bir grup tabancalarla bir ağaca nişan alarak atış yapmışlar. Bu atışlar sırasında benim 17 yaşındaki oğlum sırtından vurularak öldü, rahmetli oldu.  Bu atış yapanlardan bir tanesi polis memuru, şu anda Bitlis’te görev yapıyormuş. Suçu kabullenmiş, ‘eğer benim suçum varsa yatarım’ demiş. Şu anda devletimizden bu konunun aydınlatılması için yardım bekliyoruz.  Tek isteğimiz bu. Olayla ilgili gözaltına alınma oldu. O polis gözaltına alındı, başkaları alındı mı ondan tam bir bilgim yok ama en son 7 kişi diye duydum”

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler