DOLAR 18,8383 % 0.1
EURO 20,3282 % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % -2,34
BITCOIN 448.678 -0.358
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Eşi terkedince 3 çocuğuyla başbaşa kaldı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde yaşayan Meryem Demir (38), restaurant işletmecisi eşi M.A.D.’nin kendilerini terk etmesi üzerine biri 7 yaşında otistik erkek ve 2’si kız çocuğu olmak üzere 3 çocukla ortada kaldı. Meryem Demir, “Eşim, Side’nin kadınlarının cazibesine kapıldı. Biraz da patronluk havalarına girince, beni beğenmediğini söyledi” dedi. Ev kirasını ödeyemediği için ev sahibinin evden çıkarmak istediği Meryem Demir, yetkililerden kendisine yardım edilmesini istiyor.

Aydın’ın Ortaklar ilçesinde 2003 yılında hala dayı çocukları olan Meryem Demir ve M.A.D. birbirlerini severek evlendi. Evliliklerinden şimdi biri 16 yaşında lise öğrencisi diğeri de 13 yaşında ortaokul öğrencisi kız çocukları olan çiftin 7 yıl önce Yunus Emre adını verdikleri bir erkek çocukları oldu. Çift, Yunus Emre büyümeye başladığı zaman otistik olduğunu fark etti. Bu sırada M.A.D., daha fazla para kazanabilmek amacıyla, eşinin altınlarını da alarak 3 sene önce Manavgat’ın Side Mahallesi’ne gelip restaurant açtı. M.A.D., geçen yıl Temmuz ayında eşi Meryem Demir ve 3 çocuğunu da Manavgat’a getirdi.

EVİ TERK EDEN EŞİ, MERYEM DEMİR’İ 3 ÇOCUĞUYLA ORTADA BIRAKTI

Bir süre sonra M.A.D. ve Meryem Demir arasında sorunlar yaşanmaya başladı. M.A.D., evi terk ederek, eşine boşanma davası açtı. Eşinin evi terk etmesinin ardından birkaç aydır kirasını ödeyemeyen Meryem Demir’e ev sahibi, evi boşaltmasını söyledi. Şubat ayından bu yana 7 yaşında olan oğlu Yunus Emre için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen bin 460 lira aylık bakım parası verilen Meryem Demir’e Manavgat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından da bir defa 300 liralık yardım yapıldı. Meryem Demir, kızlarından birinin bu sene lise 3’te, diğerinin de ortaokulda okuduğunu belirterek, 7 yaşındaki oğlunun da eğitim alması gerektiğini söyledi. Yunus Emre’nin bir okula yada kreşe gitmesi durumunda kendisinin iş bulup çalışabileceğini anlatan Meryem Demir, hem oğlu için hemde geçinebilmeleri için yetkililerden yardım istedi.

ETRAFIMDA BU KADAR GÜZEL KADINLAR VARKEN!..

Eşiyle 17 sene önce evlendiklerini söyleyen Meryem Demir, “Biz hala dayı çocuklarıyız, severek evlendik. Manavgat Side’de restaurant açtı.  Bizi buraya getirdi. Bir süre baktı, dedi ki, ‘benim düzenim bozuldu. Ben otizmli hasta bir çocukla uğraşamam. Etrafımda bu kadar güzel kadınlar varken, ben niye sizle uğraşayım’ dedi. Gerçi ben uğraşıyordum, çocuğumla. Aslında fazla da bir şey istemedik ondan, sadece çocuğumun eğitim almasını istedim ama kabul etmedi” diye konuştu.

BURADA KADINLARIN CAZİBESİNE KAPILDI, BENİ BEĞENMEDİ

Biri liseye, diğer ortaokula giden 2 kızı, birde 7 yaşında otistik erkek çocuğu olduğunu söyleyen Meryem Demir, “Eşim, Manavgat’a gelip işyerini açarken, benim 30 bin liralık altını mı da aldı. Bana, ‘sizi yanıma alacağım, Yunus Emre’nin tedavisini de yaptıracağım’ dedi. Ama ne yazık ki, buranın, Antalya’nın, Manavgat’ın, Side’nin kadınlarının cazibesine kapıldı. Biraz da patronluk havalarına girince, beni beğenmediğini söyledi. Tamam beni beğenmesin ama bu çocukları inkar edebilir mi? 10 aydır ev bir tane ekmek bile göndermedi, çocuklarının yüzünü görmedi” dedi.  Eşi M.A.D.’nin kendisine boşanma davası açtığını söyleyen Meryem Demir, “Boşanma davası daha sürüyor. Bitmedi” diye konuştu.

KOMŞULAR YARDIMDA BULUNUYOR

Çevrede bulunan komşularının ve diğer insanların kendilerine acıdığını söyleyen Meryem Demir, “Çevremizde bulunan insanlar bize acıyor, erzak getiriyor. Ramazan ayında fitrelerini bize verdiler. Bu şekilde iyi kötü geçinmeye çalışıyorum. Ama nereye kadar? Şu anda aylık 900 lira olan kiramı ödeyemiyorum, ev sahibi beni çıkaracağını söyledi” diye konuştu.

ÇOCUKLARIMIN MASRAFLARINI KARŞILAYAMIYORUM

7 yaşındaki oğlu Yunus Emre’nin otizim hastası olduğunu söyleyen anne Meryem Demir, “Oğlum Otizm hastası. Bir kreşe gitse veya eğitim görse bence düzelir. Ama onada gücüm yok. Kreşlerde paralı” diye konuştu. Kızlarından birinin 16, diğerinin 13 yaşında olduğunu söyleyen Meryem Demir, “Onlarında okul masraflarını karşılayamıyorum. Servis paralı filan oluyor, hiçbirini karşılayamıyorum” dedi.

YETKİLİLERDEN YARDIM İSTİYOR

Eşinin kendilerini buraya getirdiği zaman tuttuğu dairenin eşyalı olduğunu söyleyen Meryem Demir, “Şimdi ev sahibi beni çıkaracak, bir ev lazım. Eşyamız yok, eşya lazım. Oğlumun bir kreşe gitmesi lazım” diye konuştu.

İLGİLİ HABER 

Suçlanan eş: “İftiraya uğrayan benim”


Warning: Illegal string offset 'ozellikler_videOzet' in /home/u753624172/domains/akdenizpazar.com/public_html/wp-content/themes/theHaberV7/dosyalar/singlesablon/single-videogaleri.php on line 132

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde yaşayan Meryem Demir (38), restaurant işletmecisi eşi M.A.D.’nin kendilerini terk etmesi üzerine biri 7 yaşında otistik erkek ve 2’si kız çocuğu olmak üzere 3 çocukla ortada kaldı. Meryem Demir, “Eşim, Side’nin kadınlarının cazibesine kapıldı. Biraz da patronluk havalarına girince, beni beğenmediğini söyledi” dedi. Ev kirasını ödeyemediği için ev sahibinin evden çıkarmak istediği […]

20 Haziran 2020 - 21:38