Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaAntalyaManavgatEskrim Türkiye Şampiyonası Manavgat'ta başladı

Eskrim Türkiye Şampiyonası Manavgat’ta başladı

Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) 2021-2022 yılı faaliyet takviminde yer alan ‘Veteranlar Eskrim Türkiye Şampiyonası’, Manavgat Mehmet Akif Ersoy Spor Salonu’nda flöre karşılaşmalarıyla başladı.

Veteranlar V1-V2-V3 Flöre, Kılıç, Epe Türkiye Şampiyonası’nda; Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Konya, Manisa ve Van illerinden toplam 30 sporcu piste çıkarak kürsü mücadelesi veriyor.

Organizasyonda ilk olarak V1 Erkekler/ Kadınlar Flöre kategorisinde oynanan maçlar sonucu; erkeklerde Kadir Atakan Akçay (Adana ferdi) altın, Ahmet Hakan Hayber (Gölbaşı And. Lisesi SK) gümüş, Güçlü Çotok (İstanbul ferdi) ve Emre Dökmen (Bursa ferdi) bronz madalya elde ederken; kadınlarda Çağlar Avşar (Ankara ferdi) altın madalyanın sahibi oldu. Dereceye giren sporculara madalyalarını Antalya Eskrim İl Temsilcisi Yiğit Akdeniz verdi.

Şampiyonada kılıç ve epe karşılaşmaları devam ediyor.

U-10, 12 VE 14’DE EPE’DE 314 SPORCU YARIŞACAK

U10, U12 ve U14 Açık turnuvası ise yarın başlayacak ve 4 Şubat 2022 tarihine kadar devam edecek. 23-24 Ocak tarihlerinde yapılacak olan Epe’de 15 ilden 314 sporcu yarışacak. Flöre’de müsabakalar 27-28 Ocak’ta, Kılıç müsabakaları ise 3-4 Şubat’ta yine Manavgat Mehmet Akif Ersoy Spor Salonu’nda yapılacak.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın