Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaAntalyaManavgatHalimoğlu: Hastane konusunda belediyeyi bekliyoruz”

Halimoğlu: Hastane konusunda belediyeyi bekliyoruz”

Ak Parti Manavgat ilçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, Manavgat’a yapılacak olan 400 yataklı hastane konusunda belediyenin halk arasında 18 uygulaması olarak bilinen imar uygulamasını bitirmesinin beklendiğini söyledi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlediği basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, bir soru üzerine Kasaplar Mahallesi’nde inşası devam eden sağlık ocağının bitme aşamasına geldiğini belirterek, “Müteaahit teslimini yapacak, geçici kabul yapılacak. İçinde 9 hekim olacak, hemşire odaları, gebe takip üniteleri olacak. Kasaplar Mahallesi, kapsamlı güzel ve modern bir aile sağlığı merkezine kavuşuyor” dedi.

HASTANEYLE İLGİLİ DEVLETTE SORUN KALMADI

Ak Parti olarak Manavgat’a bir hastane sözü verdiklerini söyleyen Yusuf Halimoğlu, milletvekillerinin ve Sağlık Bakanlığı’nın bu sözün ardında durduklarını söyledi. Geçtiğimiz aylarda yapılan basın açıklamaları zincirinde belediye başkanı Şükrü Sözen’in, planın 2018 yılında Manavgat Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçtiğini, 18 uygulaması diye bildiğimiz uygulamanın mülk sahipleriyle yaşanan bir anlaşmazlıkları 21 Ocak 2020’de giderdiklerini ve 22 Ocak 2020’de İl Tarım Müdürlüğü’ne başvuru yaparak ot parası yatırdıklarını söylediğini aktaran Halimoğlu, “Ben onun üzerine İl Tarım Müdürlüğü’ne giderek görüşmeler yaptım. Maalesef Manavgat Belediyesi’nden il tarım müdürlüğüne hiçbir yazı çizi gitmiş değil. Bu konuyla ilgili hiçbir başvuru yok. Sadece bir tek başvuru, Çeltikçi’yle ilgili ot parası yatırılmış, onun dışında gelişme yok. Bunun üzerine ben, meclis üyelerimiz vasıtasıyla belediye yetkililerine ‘Nedir bu hastaneyle ilgili durum, bir an önce tahsis yapılsın, biz ihaleye çıkacağız. Manavgat’a bir devlet hastanesi kazandıracağız, Manavgat mahrum edilmesin. Niye bu yatırımların önüne taş koyuluyor’ diye sordurdum.  Bize, Milli Emlak’ta takıldığını söylediler, bunun üzerine ben Milli Emlak Müdürlüğü’ne gittim. Geçen hafta için İl Milli Emlak Müdürü’nün yanına da gittim. Milli Emlak Müdürü, ‘buranın devlette hiçbir takıntısı yada sorununun kalmadığını’ söyledi” dedi.

İMAR UYGULAMASI TAMAMLANSIN, İHALEYE ÇIKACAĞIZ

Yusuf Halimoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Bende sizler gibi bekliyorum, Manavgat Belediyesi 18 uygulamasını tamamlasın, bir an önce Sağlık Bakanlığımıza arazinin tahsisi yapılsın. Arkasından da ihale aşamasına geçilecek. Manavgat’ımızda inşallah hak ettiği modern bir devlet hastanesine kavuşacak.”

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın