Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaGündemİtfaiyeyi saatlerce uğraştıran yılan kendisi çıktı gitti

İtfaiyeyi saatlerce uğraştıran yılan kendisi çıktı gitti

Antalya Manavgat ilçesinde bir otomobilin ön tamponu ile radyatörü arasına giren yılan; kükürt, böcek ilacı, sonik ses ve soğuk gaz ile saklandığı yerden çıkarılmaya çalışıldı. Denenen hiçbir yolla yılan yerinden çıkmazken, uzun bir bekleyişin ardından kendi kendine saklandığı yerden çıkarak ormanlık arazide gözden kayboldu.

Manavgat’ın Sorgun Mahallesi’de bulunan bir sitenin parkında duran otomobilin ön tamponu ile radyatörü arasına yılan girdi. Site görevlisi yılanı görmesi üzerine araç sahibine durumu bildirdi. Araç sahibinin haber vermesi üzerine arabadan yılanı çıkarmak üzere Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri olay yerine geldi.

HER ŞEYİ DENEDİLER, OLMADI

İtfaiye görevlileri yılanı saklandığı yerden çıkarmaya çalışırken, önce ses ile korkutmaya çalıştı. Daha sonra yılanların sevmediği kükürt kokusu nedeniyle arabanın altına kükürt döküldü. Kükürt fayda vermeyince böcek ilacı kullanıldı. Ardından sonik ses ve soğuk gaz denendi. Araba bir süre çalıştırılarak beklendi.

KENDİLİĞİNDEN ÇIKTI GİTTİ

yılanın saklandığı yerden çıkmasını sağlanamayınca, kendi kendine çıkması beklendi. Uzun bir bekleyişin ardından yılan saklandığı yerden kendiliğinden çıkarak ormanlık alana doğru ilerledi ve gözden kayboldu.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın