Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaAsayişJandarmadan yağma operasyonu 5 tutuklama

Jandarmadan yağma operasyonu 5 tutuklama

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde bir baba ve oğlunu kaçırarak cep telefonunu gaspeden şüphelilere yönelik jandarma tarafından düzenlenen operasyonda yakalanan 9 kişiden 5 şüpheli tutuklandı

Manavgat’ın Side Mahallesi’nde geçen pazartesi günü, cep telefonunda uygunsuz görüntüler olduğu gerekçesiyle adı açıklanmayan bir kişi ve babası rent a car işletmecisi E.Ş. ve çalışanları tarafından kaçırıldı. E.Ş.’nin işyerine götürülen baba ve oğluna E.Ş. ve çalışanları tarafından tehdit ve hakaret edildi. Şüpheliler mağdurun cep telefonu zorla alarak içindeki görüntüleri seyredip, telefonu kırdı. Görüntülerin evde bulunan dizüstü bilgisayara da aktarılmış olabileceği gerekçesiyle E.Ş., 3 çalışanı babayla bilgisayarı almaya gönderdi. E.Ş. ve çalışanları işyerinde kalan mağdurun elbiselerini çıkartıp, üzerine soyarak darp etti.

JANDARMA HAREKETE GEÇTİ

Evdeki bilgisayarı alıp işyerine geldikleri sırada Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı’na olayla ilgili ihbarda bulunuldu. İhbar üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, E.Ş.’nin işyerinde mağdur baba ve oğlu kurtardı. E.Ş. ve 8 çalışanı gözaltına alındı.

Jandarmada işlemleri tamamlanan 9 şüpheli, adliyeye sevk edildi. Şüpheliler adliyeye getirildikleri sırada, E.Ş. ‘Kimse başını öne eğmesin, biz ahlaksızlık, namussuzluk yapmadık’ dedi. Şüphelilerden 4’ü savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. E.Ş., Y.B., H.Ş., S.U. ve E.S., ‘Yağma’,’kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından sevk edildikleri sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın