Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaAntalyaManavgatKaymakam Yiğit; “Otellerimiz güvenli ve hizmete hazır”

Kaymakam Yiğit; “Otellerimiz güvenli ve hizmete hazır”

Antalya’nın Manavgat İlçesi Kaymakamı Mustafa Yiğit, ilçede bulunan turizm tesislerini faaliyete geçtiğini belirterek, “Otellerimiz, Covid-19 dahil tüm risklere karşı güvenli ve hizmete hazır. Güvenli tatil için yurt içinden ve yurt dışından misafirlerimizi Manavgat’ımıza davet ediyorum” dedi.

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit; ilçede bulunan turizm merkezlerindeki güvenli turizm sertifikası almaya hak kazanmış ve misafir kabulüne başlamış tesisleri ziyaret etti. Ziyaretlerde otel yöneticileri ile görüşen Kaymakam Yiğit, turizm sektörünün yeniden eski günlere dönmesi için fikir alışverişinde bulundu. Turizm sektörünün yaşadığı sıkıntıların geçici olduğunu belirten Kaymakam Yiğit, yaşanan olumsuz olaylar sonrası moral seviyesinin yüksek tutularak, gelecek için umutların yitirilmemesi gerektiğini söyledi.

MAVİ BAYRAK ÖNEMLİ

Tesislerde güvenli turizm sertifikasıyla birlikte Mavi Bayrağında önemli olduğunu belirten Kaymakam Yiğit, “Mavi Bayrak müracaatını yapmış olan tesislerin şartlarını yerine getirerek; bir an önce mavi bayraklarını almaları önemlidir. Yapılacak olan deniz suyu analizleri ile denizlerimizin de en az tesislerimiz kadar temiz ve güvenli olduğunun göstergesi olacaktır” dedi.

GÜVENLİ TATİL İÇİN MANAVGAT

Manavgat’ta resort hotellerle birlikte alkolsüz aile otellerinin de yeniden çalışmaya başlamasından memnun olduğunu belirten Kaymakam Mustafa Yiğit, “Sezon açılışını yapan alkollü tesislerimiz gibi alternatif nitelikte konaklama hizmeti sunmakta olan, alkolsüz aile otellerinin de; Covid-19 dahil tüm risklere karşı güvenli ve hizmete hazır olduğunu gördüm. Bu nedenle güvenli tatil için yurt içinden ve yurt dışından misafirlerimizi Manavgat’ımıza davet ediyorum” dedi.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın