DOLAR 18,8383 % 0.1
EURO 20,3282 % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % -2,34
BITCOIN 444.559 -0.822
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Kitap almak için biriktirdiği parayı bağışladı

Son Güncelleme :

09 Nisan 2020 - 8:48

Kitap almak için biriktirdiği parayı bağışladı

Manavgat’ta ilkokul 3’ncü sınıfta okuyan 9 yaşındaki Ömer Tayyip Arslan, kitap almak için okul harçlıklarından biriktirdiği 166 lira 30 kuruşu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ kampanyasına bağışladı.

Geçen yıl mart ayında Çin’in Wuhan bölgesinde ortaya çıkan ve bütün dünyaya yayılmasının ardından pandemi ilan edilen Covid-19 salgının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ‘Biz ize yeteriz Türkiyem’ kampanyasına vatandaşların ilgisi devam ediyor.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşayan Toros İlkokulu 3’ncü sınıf öğrencisi Ömer Tayyip Arslan’da kumbarasında kitap almak için biriktirdiği parasını babasının aracılığıyla ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına gönderdi.

İHTİYACI OLAN İNSANIN İHTİYACI GİDERİLİR

Kitap almak için sene başından beri kumbarasında okul harçlıklarını biriktirdiğini söyleyen ilkokul öğrencisi Ömer Tayyip Arslan; ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ kampanyasını televizyonda gördüğünü söyledi. Salgın nedeniyle, insanların işine gidemediğini, okulların kapandığını ve en sonunda kendilerine de sokağa çıkma yasağı geldiğini belirten Ömer Tayyip Arslan, “Bende kumbaramda kitap almak için biriktirdiğim parayla, Cumhurbaşkanımızın başlattığı kampanyaya katılmak istedim. İhtiyacı olan bir insanın ihtiyacı giderilir” dedi. Ömer Tayyip Arslan, kendisinin 20 yaşından küçük ve sokağa çıkma yasağı olduğu için biriktirdiği paranın babası tarafından Vakıfbank’taki ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına yatırıldığını söyledi.

“BENDE YATIRMAK İSTİYORUM”

Ömer Tayyip Arslan’ın babası ve bir otelde elektrikçi olarak çalışan Halil Arslan’da, “Tayyip televizyonda haberlerde kendi yaşıtlarının bağışlarını görmüş. Başkanımız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da isteğini duyunca, ‘baba bende yatırmak istiyorum’ dedi. Kumbarasında ki parasını saydık. Sokağa çıkma yasağı olduğu için kendisi adına ben götürüp Vakıfbank’ta kampanya hesabına yatırdım” dedi.

VALİ KARALOĞLU’NDAN PAYLAŞIM

Ömer Tayyip Arslan’ın bağışından sosyal medya vasıtasıyla haberdar olan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Ömer Tayyip gözlerinden öpüyorum. Allah hayrını kabul etsin” diyerek paylaştı.