Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaEğitimKızılderili ateşini minikler yaktı

Kızılderili ateşini minikler yaktı

Manavgat Belediyesi Side Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri, doğal yaşamı tanımak ve farklı kültürleri öğrenmek amacıyla Kızılderili etkinliğini düzenledi.

Side Gençlik Merkezi’nde sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde açık havada düzenlenen etkinlikte, çocuklar çadır kurarak Kızılderililerin yaşam tarzı hakkında bilgi sahibi oldu. 36 çocuğun katıldığı etkinlikte, Kızılderilileri temsil eden Siyular, Yokiler, Şoşanlar, Apaçiler ve Komançiler kabileleri, çocuklar tarafından aslına uygun bir şekilde yansıtıldı.

KIYAFETLER ÖZEL

Etkinlikte öğretmenler de uygun makyajlarla Kızılderili olurken, kreş otobüsünün kaptan şoförü ise kabile reisi “Oturan Boğa” tiplemesini canlandırdı. Karşılarında kaptan amcalarını oturan boğa olarak gören çocuklar oldukça şaşırdı. Minik öğrenciler, evlerinden getirdikleri davulları çaldı, Kızılderililerin kabile ateşini ise temsili olarak yaktı.

VELİLERDEN TEŞEKKÜR

Aileler, çocuklarının Manavgat Belediyesi’nin uzman eğitmenler eşliğinde bilinçli eğitim almalarının önemine vurgu yaparak, kreş müdürlüğü çalışanlarına ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür ettiklerini ifade etti.

DOĞAYA VE ÇEVREYE BİLİNÇ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise, etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederken Manavgat Belediyesi bünyesinde eğitim alan çocukların, doğaya ve çevreye karşı duyarlı bir şekilde bilinçlenmeye devam edeceklerini söyledi.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın