Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaKültürKoro üyeleri ‘kadına şiddete hayır’ dedi

Koro üyeleri ‘kadına şiddete hayır’ dedi

Manavgat Belediyesi Gençlik Korosu, ülkemizde yaşanan kadın cinayetleri ve kadına uygulanan şiddete hayır demek amacıyla İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde tüm şiddete uğrayan kadınlar için “Ünzile” şarkısını seslendirdi.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapılan çalışmada, koro şefi Tayfun Yılmaz eşliğinde “Ünzile” şarkısını seslendiren gençler, yüzlerine kadına şiddeti anlatan makyajla seslendirme yaptı. Manavgat Belediyesi Gençlik Korusu şefi Tayfun Yılmaz ve öğrencileri, kadına şiddete hayır demek ve toplumsal duyarlılık oluşturarak tüm kadınların yanlarında olduklarını ifade etti.

KADINLAR EN BÜYÜK DEĞERİMİZDİR

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise İstanbul Sözleşmesi’nin yaşatacağını belirterek, Manavgat Belediyesi Gençlik Korusu ekibine, farkındalık yaratan projeyi gerçekleştirdikleri için teşekkür etti. Başkan Şükrü Sözen, “Ülkemizde yaşanan kadın cinayetleri ve şiddete hayır demek için sosyal sorumluluk bilinciyle çalışma gerçekleştiren koro ekibimizin verdiği emeğe yürekten teşekkür ediyorum. Kadınlar bizim en büyük yoldaşımız, sırdaşımız, bizi biz yapan en büyük değerimizdir. Toplum olarak onları baş üstünde, layık oldukları en güzel yerde tutmamız gerekiyor. Dilerim ki bir daha böyle kötü haberler ile karşılaşmayız. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün de dediği gibi “Ey Kahraman Türk kadını, sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere taşınmaya layıksın” sözünü şiar kabul eden bir bakış açısıyla tüm kadınlarımıza, hayat arkadaşlarımıza sahip çıkmamız gerektiğine inanıyorum” dedi.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın