Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaAsayişKüçük kız anlattı, rezalet ortaya çıktı

Küçük kız anlattı, rezalet ortaya çıktı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde 11 yaşındaki küçük kız çocuğu E.K., tanıdığı bir kişiye, ailesinin çilek bahçesinde çalıştığı M.I’nın (58) sürekli kendisine tacizde bulunduğunu söyledi. M.I., jandarma tarafından gözaltına alınırken, E.K.’nın annesi S.K.’da verdiği ifadede, “M.I., 4-5 yıldır bana tecavüz ediyor. Beni, eşimi ve kızımı öldürmekle tehdit ediyor. Hatta bana bankadan kredi çektirdi ve borcunu ödemedi” dedi.

Şanlıurfa’dan 3 sene önce Manavgat’a gelen M.I., önce Karakaya ardından Örenşehir Mahallesi’ne yerleşti. Burada bahçe kiralayarak çilek yetiştirmeye başlayan M.I., kendisiyle birlikte gelen K. ailesini de çevresine ‘kız kardeşim, eniştem ve yeğenim’ diye tanıttı. Kiraladıkları bir arazide çilek yetiştiriciliği yapan Işık, ‘eniştem’ diye tanıttığı A.K.’yi çilek bahçesindeki barakaya gece bekçiliğine gönderirken geceleri anne S.K. ve ve kızı E.K. ile birlikte kaldı.

S.K.’ya sürekli tecavüz eden ve başkalarına bir şey söylediği zaman öldürmekle tehdit eden M.I., bir süre önce 1 yaşındaki kız çocuğu E.K.’yı da taciz etmeye başladı. M.I.’nın yaptıklarından rahatsız olan E.K., yaşadıklarını köyde bir tanıdığına anlattı. Olaydan Örenşehir mahalle muhtarı ve okul müdürünün de haberdar olmasıyla jandarmaya konuyla ilgili bilgi verildi. Jandarma ekipleri M.I.’yı gözaltına aldı.

E.K.’nın ifadesi Antalya Çocuk İzlem Merkezi’nde uzmanlar eşliğinde alındı. E.K. ifadesinde yaşadıklarını ayrıntılı bir şekilde anlattı.

Anne S.K.’da jandarmaya verdiği ifade de M.I.’nın babasının dayısının oğlu olduğunu belirterek, “4-5 yıldır bana tecavüz ediyordu. Kimseye bir şey anlatmamam için bana, ‘Seni, kocanı ve kızını öldürürüm’ diyordu. Bende korktum, Zaten burada yabancı bir yerdeyiz, kimseyi tanımıyorum, Kime ne diyebilirim ki” dedi. Kendilerinin fakir ve yol yordam bilmediklerini anlatan S.K., “M.I., sürekli olarak beni, kocamı ve kızımı dövüyordu. Bana bir bankadan kredi çektirdi. Krediyi de ödemedi, banka şimdi beni icraya verdi. Ne yapacağım bilmiyorum” dedi.

Jandarmada işlemleri tamamlanan M.I., geniş güvenlik önlemleri eşliğinde Manavgat Adliyesi’ne getirildi. Herhangi bir olaya karşı, tutukluların giriş çıkış yaptığı cezaevi kapısından adliyeye sokulan M.I., gazetecileri görünce elleriyle yüzünü kapatarak ‘Niye çekiyorlar, çekmesinler’ diye tepki gösterdi.

Şüpheli M.I., savcılık sorgusunun ardından tutuklanması istemiyle sulh ceza hakimine sevk edildi. Sulh ceza hakimine ifade veren M.I. hakkındaki suçlamaları kabul etmezken, ‘Nitelikli cinsel istismar’ ve ’sarkıntılık’ suçlarından tutuklandı.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın