Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaAntalyaManavgatManavgat AK Parti’den Ayasofya için ikram

Manavgat AK Parti’den Ayasofya için ikram

AK Parti Manavgat İlçe Başkanlığı 86 yıl sonra yeniden ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi için, Külliye Camii önünde vatandaşlara ikramda bulundu.

Ak Parti Manavgat İlçe Başkanlığı tarafından Külliye Camii önünde başkan Yusuf Halimoğlu, parti yöneticileri,gençlik kolları ve kadın kolları mensuplarının katılımıyla Cuma namazında sonra gerçekleştirilen ikramda sıcak havada vatandaşlara dondurma ve Ayasofya kartpostalları ile Ayasofya resminin bulunduğu magnet dağıtıldı. Dağıtılan kartpostalın bir yüzünde Ayasofya’nın resmi, diğer yüzünde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  Ayasofya’nın yeniden ibadete açılma kararı yer aldı. Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, İstanbul’un fethinin sembolünün Ayasofya Kebir Cami-i Şerifi olduğunu söyledi.

COŞKUYA ORTAK OLMAK İSTEDİK

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin ibadete açılışının manasının kelimelerle ifade edilemeyeceğini anlatan Halimoğlu, “86 yıl sonra ilk defa bugün Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi ilk defa ibadete açıldı. Sadece Türk milleti olarak değil İslam alemi olarak bugünün anlam ve önemini çok ciddi manada idrak etmeliyiz. Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin açılışının manası kelimelerle ifade edilemeyecek kadar büyük. Bu vesile ile biz de bu coşkuya ortak olmak için, Manavgatlılara bu sıcak havada hem dondurma, hemde Ayasofya için yaptırdığımız hediyeleri dağıttık. Bu sevincimizi paylaşmak istedik” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Külliye Camii’nden Cuma namazından çıkan vatandaşlar, Ak Parti’nin ikram ve hediyelerini büyük ilgi göstererek, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin ibadete açılmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bol bol dua ederek teşekkür ettiler.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın