Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaSağlıkKoronavirüsManavgat girişinde Covid-19 kontrolü yapıldı

Manavgat girişinde Covid-19 kontrolü yapıldı

Antalya – Konya Karayolu’nun Manavgat ilçesi sınırları içinde bulunan Hacıobası Müşterek Kontrol Noktası’nda yapılan ‘Sağlık için hepimiz için’ kontrolüne İlçe Kaymakamı Mustafa Yiğit’te katıldı. Kaymakam Yiğit, İç Anadolu’ndan Antalya’ya giriş yolunda yapılan kontrollerin yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele konusunda önem arz ettiğini söyledi.

İçişler Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda “Sağlık için hepimiz için’ Covid-19 tedbirleri kapsamında Manavgat ilçesinden geçen başta Ankara ve Konya olmak üzere İç Anadolu’nun Antalya’ya giriş güzergahı olan karayolunun Hacıobası Mevkisinde bulunan polis jandarma müşterek kontrol noktasındaki denetimlere ilçe kaymakamı Mustafa Yiğit, İlçe Jandarma Komutanı İlker Özcan ve İlçe Emniyet Müdürü Ömer Zafer Karaaslan’da katıldı. Görevliler tarafından Antalya’ya seyahat edenlerin yapılan kimlik kontrollerini izleyen Kaymakam Mustafa Yiğit, yolcu otobüslerinde HES kodu denetimine katıldı.

Manavgat Kaymakamı Mustaf Yiğit, Covid-19 denetimi için durdurulan otobüste yolculara HES koduyla ilgili uyarılarda bulundu

HES KODU ZORUNLU

Durdurulan otobüslerde yapılan kontrollerin ardından yolcularla yapılan uygulama hakkında bilgi veren Kaymakam Yiğit, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda, bugün ülke genelinde Covid-19’la ilgili denetimlerin yapıldığını anımsattı. Otobüslerde bulunan yolcuların maskelerini takmasının memnuniyet verici olduğunu söyleyen Kaymakam Yiğit, HES koduyla ilgili alınan kararlara herkesin uyması gerektiğini belirtti. Kaymakam Yiğit sözlerini şöyle sürdürdü:

“HES kodu artık bütün kamu kurumlarına girişte de mecburi hale geldi. Özellikle, uçak, tren ve otobüsle seyahat edenler, yolculuğa başlamadan önce bu HES kodunu mutlaka almalıdır. Alınmadığı takdirde cezai müeyyidelerle karşılaşabilirsiniz.”

ANTALYA’YA GİRİŞ NOKTASI

Denetimlerin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Kaymakam Mustafa Yiğit, Hacıobası Müşterek Kontrol Noktası’nın Ankara ve Konya başta olmak üzere İç Anadolu’yu Antalya’ya bağlayan güzergah üzerinde olduğunu belirtti. Burada yapılan hem otobüslerde HES kodu kontrolü hemde diğer araçlarda kimlik kontrollerinin yapıldığını anlatan Kaymakam Yiğit, “Burası malum Antalya’ya bir giriş noktası. İç Anadolu’nun bağlantısını sağlıyor. Bizde burada sıkı bir şekilde bütün giriş ve çıkışları kontrol ediyoruz. Bu denetimler olduğu sürece sağlık konusunda bizim çok endişe etmemize gerek yok ama hepimizin tedbirli olması lazım. Kurallar çok basit aslında, yapacağımız şeyler. Bunlar yapmamız gerekiyor. Maske kullanma, mesafeye dikkat etme ve temizlik” dedi.

office 2016 satın al

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın