Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaEğitimManavgat’a yeni okul protokolü imzalandı

Manavgat’a yeni okul protokolü imzalandı

Manavgat’a Kirman-Arycanda Otelcilik tarafından Sorgun Mahallesi’nde yaptırılacak olan ilkokulun protokolü Vali Ersin Yazıcı, hayırsever Mehmet Ali Tunç arasında imzaladı.

Antalya Valiliği’nde düzenlenen protokol törenine Vali Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, hayırsever Mehmet Ali Tunç ve ailesi katıldı. Manavgat’ın, Sorgun Mahallesi’nde yapılacak olan 24 derslikli ilkokula, hayırsever Mehmet Ali Tunç’un vefat eden kardeşi Ramazan Tunç’un adının verileceği belirtildi.

HAYIRSEVERLERİMİZ BAŞIMIZIN TACI

Ramazan Tunç İlkokulu’nun Eylül ayına kadar yetiştirilmesinin sözünü alan Vali Yazıcı; “Tüm hayırseverlerimiz bizim başımızın tacı, devletimiz yapıyor ama biz özellikle eğitim, sağlık ve dini tesis alanlarında hayırseverlerimizin katkısından dolayı ayrıca mutlu oluyoruz. Bu güzel hayrı Allah size nasip etmiş, sizde çok hayırlı bir iş yapıyorsunuz. Orada okuyacak çocuklarımız başta Ramazan Tunç olmak üzere sizlere bir hayır duası ve teşekkürde bulunması hem bu dünya hem de diğer dünya için büyük bir kazanç. Gönlü güzel insanlar bu işleri düşünüp yapıyor. Allah sizden razı olsun ve sayınızı arttırsın.” dedi.

ÇOCUKLARIMIZA VE GENÇLERİMİZE YATIRIM, GELECEĞİMİZE YATIRIMDIR

Her şeyin merkezinde olan insanın eğitiminin çok önemli olduğunu söyleyen Vali Yazıcı; “Eğitim olmazsa olmazımız. Antalya’da göreve başladığımdan beri birçok protokol gerçekleştirdik. Çocuklarımıza ve gençlerimize ne kadar hizmet edersek ne kadar yatırım yaparsak, o kadar geleceğimize yatırım yapmış oluruz. Geleceğimiz olan gençlerimizin eğitimine katkı sunacağına inandığım bu protokollerin artarak devam edeceğinden hiç şüphem yok. Çünkü Antalya hayırseveri en bol şehir. Hayırseverimize çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Okul Protokolü’nün imzalanmasının ardından Vali Ersin Yazıcı, hayırsever Mehmet Ali Tunç ve ailesi ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın