DOLAR 18,8383 % 0.1
EURO 20,3282 % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % -2,34
BITCOIN 448.678 -0.358
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Manavgat’ta 16 yaşındaki Suriyeli genç kız kaçırıldı

Son Güncelleme :

03 Mart 2021 - 12:07

Manavgat’ta 16 yaşındaki Suriyeli genç kız kaçırıldı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan Suriyeli Rima Haffar(16), evlenmek amacıyla pazartesi gecesi kendisini ailesinden istemeye gelenler tarafından Salı günü kaçırıldı. Baba Mustafa Haffar (42), pazartesi akşamı kızının çalıştığı işyerinin sahibinin arkadaşı olan ve İstanbul’da çalışan birisi için istemeye geldiklerini, kendisinin de ‘düşünelim’ diyerek kızı vermediğini söyledi.

Birkaç sene önce eşi ve 3 kızıyla birlikte Suriye’de ki iç savaştan kaçarak Manavgat’a yerleşen Mustafa Haffar, bir mobilya atölyesinde çalışmaya başladı. Muztafa Haffar’ın ortanca kızı Rima Haffar’da kısa sürede Türkçeyi öğrenerek aile bütçesine katkıda bulunmak amacıyla bir mağazada işe girdi. Koronavirüs salgını nedeniyle çalıştığı işyerinden ayrılan Rima Haffar, bir plastik poşet satılan başka bir işyerinde günlük 40 lira yevmiye ile çalışmaya başladı.

İSTEMEYE GELDİLER

Pazartesi akşamı işyerinden patronunun İstanbul’da çalışan bir arkadaşı için kendisini ailesinden evlilik amacıyla istemeye geldi. Baba Mustafa Haffar, kızının patronuna Rima’nın yaşının küçük olduğunu yinede çevresine danışmak ve düşünmek için süre istedi. Salı günü sabah işe giden Rima, akşam eve gelmeyince işyeri sahibini arayarak kızının eve gelmediğini ve nerede olduğunu sordu. İşyeri sahibi de Rima’nın önceki gece kendisini isteyen arkadaşıyla birlikte İstanbul’a gittiğini söyledi. Akşam saatlerinde evinin yanına gelen işyeri sahibi, baba Mustafa Haffar’ı tehdit ederek, ‘istediğin yere şikayet et’ dedi. Mustafa Haffar, dün gece yarısı Cumhuriyet Polis Merkezi’ne giderek kızının kaçırıldığını belirterek, kızın bulunmasını ve kaçıranlardan şikayetçi olduğunu söyledi.

KIZIMIN YAŞI KÜÇÜK

Gazetecilere tercüman aracılığıyla açıklama yapan Mustafa Haffar, kendisinin bel fıtığı rahatsızlığı geçirdiğini ve kızının şu anda ailede çalışan tek kişi olduğunu belirterek, “Önceki akşam kızımın patronu ve onun İstanbul’da çalışan bir arkadaşı bize geldiler ve kızımı istediler. Bende kızımın yaşını küçük olduğunu ve çevremizde bulunan kişilere danışmak istediğimi söyledim. Evimizde çay ikram ettik, konuştuk ve gittiler. Onlar gittikten sonra kızımla da konuştum, paramızın olmadığını ve düğün yapamayacağımızı söyledim” dedi.

İŞYERİ SAHİBİ TEHDİT ETTİ

Kızının sabah her zamanki gibi işe gittiğini anlatan Haffar sözlerini şöyle sürdürdü: “Akşam olunca kızım eve gelmedi. Bende kızımın eski patronunu arayarak, Rima’nın eve gelmediğini ve dün gece yaşanan kız isteme konusunu anlattım. Bir süre sonra evimin yanına kızımın son çalıştığı işyerinin patronu geldi. Benim boğazıma sarılarak tehdit etti. Bana, ‘Git istediğin yere şikayet et. Burada kanun yok, adalet yok’ dedi. Bende karakola geldim ve şikayetçi oldum. Yetkililerden, hayatından endişe ettiğim kızımın bulunmasını istiyorum.”