Salı, Ocak 31, 2023
Ana SayfaGündemManavgat’ta 625 milyon liralık yatırım

Manavgat’ta 625 milyon liralık yatırım

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat’a Büyükşehir Belediyesi olarak 86 milyon, ASAT olarak 539 milyon lira olmak üzere toplam 625 milyon liralık yatırım yapacaklarını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çeşitli görüşmeler ve ziyaretler kapsamında Manavgat’a geldi. Manavgat’ta muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, turizmcilerle ayrı ayrı görüşen Başkan Muhittin Böcek, belediye başkanı Şükrü Sözen, CHP Manavgat ilçe Başkanı Aliye Coşar ve İyi Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı’yı da ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden çalışmaları da yerinde inceleyen Başkan Böcek Manavgat Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda basın toplantısı düzenledi.

MANAVGAT HALKI ‘DAYI’ DEDİ

İlçeye yaptığı ziyareti değerlendiren Başkan Muhittin Böcek, seçim döneminde Manavgat halkının kendisini ‘dayı’ olarak bağrına bastığını hatırlattı. Yerel seçimlerin ardından 8 Nisan tarihinden bu tarafa Manavgat’a ASAT dahil, 59 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını aktaran Başkan Böcek, kalan görev süresi içerisinde yapacakları yatırımları şöyle sıraladı:

“İçme suyuna 274 milyon 737 bin TL. kanalizasyona 115 milyon 384 bin TL, yağmur suyuna 14 milyon 205 bin TL, atıksu arıtmaya  135 milyon 500 bin TL, kırsal yollar dahil, 85 milyon 550 bin TL, yalnızca ASAT 539 milyon 826 bin, Büyükşehir Belediyesi olarak 86 milyon lira olmak üzere toplamda, 625 milyon liralık yatırım yapacağız.”

AŞEVİ VE EMEKLİ KAHVESİ

Başkan Böcek, sosyal projelere büyük önem verdiğini belirterek,  Manavgat’a 3 kreş ve ayrıca etüt merkezleri yapacaklarını anlattı.  Emekli kahvesi yapacaklarını da açıklayan Başkan Böcek, “Emekli bireylerimizin çayını, kahvesini ücretsiz içeceği projemizi gerçekleştireceğiz. Dağınık çalışmayalım diye Antalya Büyükşehir Belediyesi hizmet binasını açacağız, aşevi kuracağız” dedi.

ULUALAN KONUSU

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bir soru üzerine Ulualan konusunda Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan protokolde 2 eksiklik olduğunu ve hukuki süreci başlatacaklarını söyledi.

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler