Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaAntalyaManavgatManavgat’ta bir annenin acı dolu yaşamı

Manavgat’ta bir annenin acı dolu yaşamı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde eşi Abdurrahman Gödek’i ( 58) 2012 yılında, büyük oğlu Aydın Gödek’i de (29) kanserden 2014 yıllarında kaybeden Ayşe Gödek’in (63) en küçük oğlu Gökhan Gödek (23) uyuşturucu bağımlısı oldu. Ayşe Gödek’in ortanca oğlu Şevket Gödek (31), kardeşini uyuşturucu satıcılarından korumak isterken ölümlü trafik kazasının ardından cezaevine girdi. Ayşe Gödek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’dan uyuşturucu bağımlısı olan oğlunu tedavisini yaptırmak için yardım istedi.

Manavgat’ın Sorgun Mahallesi’nde yaşayan Ayşe Gödek, 1957 yılında Ilıca Mahallesi’nde dünyaya geldi. Çiftçi bir ailenin kızı olan Ayşe Gödek, genç yaşta anne ve babasını kaybetti. Daha sonra Abdurrahman Gödek’le evlendi. Evliliğinden Aydın, Şevket ve Gökhan adını verdiği 3 erkek çocuğu olan Ayşe Gödek’in yaşamı, çiftçilik yapan eşinin 2002 yılında akciğer kanserinden vefat etmesinin ardından değişti. 3 çocuğuyla birlikte baş başa kalan Ayşe Gödek, akrabalarının da desteğiyle 3 çoğuyla birlikte çiftçiliğe devam etti. Ayşe Gödek’in büyük oğlu Aydın, 2014 yılında aniden gelişen beyin tümörü nedeniyle 29 yaşında yaşamını yitirdi.

Ayşe Gödek’in diğer oğlu Şevket Gödek, liseden sonra 1 yıl Bursa’da turizm meslek yüksek okulunda aldığı eğitimi yarıda bırakarak ailesinin yanına döndü. Askerliğini bitirdikten sonra oto yıkama merkezi açarak yaşamını sürdürdü ve geçen yıl eylül ayında evlendi. Bir sene önce en küçük oğlu Gökhan’ın uyuşturucuya başladığını öğrenen anne Ayşe Gödek ve ağabeyi Şevket Gödek kardeşlerini bu alışkanlıktan kurtarmak için mücadele etti.

Şevket Gödek, kardeşini uyuşturucu belasından kurtarmak için mücadele ederken yaptığı trafik kazasının ardından cezaevine girdi.

Kardeşinin uyuşturucuya erişimini engellemeye çalışan Şevket Gödek, geçen yıl ekim ayında akşam eve geldiğinde uyuşturucu satıcılarının otomobilini gördü. Hemen polise haber veren Şevket Gödek’in geldiğini gören uyuşturucu satıcıları 07 AAE plakalı otomobille uzaklaştı. Şevket Gödek uyuşturucu satıcılarını takip ederken, kullandığı otomobille Titreyengöl caddesinde E.Ş.’nin kullandığı otomobile çarptı. Çarpmanın etkisiyle otomobilde bulunan E.Ş. yaralanırken, yanında bulunan Seher Yemez hayatını kaybetti. Kazanın ardından gözaltına alınan Şevket Gödek, ‘kasten öldürme’, E.Ş. ise ‘uyuşturucunun etkisiyle bilinçli taksirle kaza, yaralama ve ölüme sebebiyet vermek’ suçlarından tutuklandı. Diğer otomobilin sürücüsü E.Ş.ise  bir süre sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Eşi Abdurrahman ve büyük oğlu Aydın vefat eden, ortanca oğlu Şevket cezaevinde ve küçük oğlu Gökhan’ın uyuşturucu bağımlısı olan anne Ayşe Gödek, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan olmak tüm yetkililerden yardım istiyor.

Manavgat’ın Ilıca Mahallesi’nde 1957 yılında doğduğunu ve ailesinin çiftçilik yaptığını söyleyen Ayşe Gödek, anne ve babasını çok küçük yaşta kaybettiğini belirtti. Daha sonra Abdurrahman Gödek’le evlendiğini ve bu evlilikten 3 erkek çocuğunun dünyaya geldiğini anlatan Ayşe Gödek, eşiyle birlikte çiftçilik yapmaya devam ettiklerini belirtip şunları söyledi:

Aydın Gödek, 2014 yılında beyin tümöründen hayatını kaybetti

“2002 yılında kocam hastalanarak öldü, büyük oğlum Aydın 2014 yılında hastalanarak vefat etti. Oğlumun biri (Gökhan) eroin bağımlısı oldu. Büyüğü Şevket’te onu (bağımlı olan) arkadaşlarından korumak için trafik kazası yaptı. Kaza olduğunda Şevket 40 günlük evliydi. Şevket, 40 günlük gelinimi, eşini bırakıp cezaevine gitti.”

En küçük oğlu Gökhan’ın uyuşturucu bağımlısı olduğunu hiç anlamadıklarını söyleyen Ayşe Gödek, “Gökhan’ın evin içinde bazı duruşlarından bir şeyler hissediyordum ama eroin bağımlısı nasıl bir şey olur onu bilmezdim. Bize karşı tavırları değişikti. Uyuşturucu bağımlısı olduğunu, yeğenimle uyuşturucu madde yakalattıklarında haberim oldu. Yeğenim cezaevine gitti, Gökhan salındı. Bizim o zaman haberimiz oldu. Gökhan’ı biz ele avuca sığdıramıyoruz” dedi.

Evde olduğu zaman Gökhan’ın kendilerine fiili saldırıda bulunmamasına rağmen çeşitli şekillerde eziyet ettiğini  belirten anne Ayşe Gödek, “Bir şey konuşacak olduğumuzda hiç hoşuna gitmez. Kapıları kırar. Kaç kapı varsa hepsinde yumruk izi var. Bir yumruk davul fırına vurdu, kırıldı, attık. Mikro dalga fırına bir yumruk vurdu, bozuldu. Çantamda cüzdanımda para koymaz. Habersiz alır. O paranın kendi parası olduğunu söyler. Bana fiili saldırısı olmadı ama ona karşılık versek, lafına laf koysak belki de saldırarak. Ona cevap vermiyorum” dedi. Ayşe Gödek, oğlunun birkaç gün önce çocuğu olan bir kız arkadaşını eve getirdiğini, kendisinin ‘bu kim’ diye sorduğundan kendisini ittiğini ve evde yaşayacağını söylediğini anlattı. Oğlunun telefonunu aldığını anlatan Ayşe Gödek, vermek istemediğini ancak mutfakta sandalyeleri ve dolapları kıracağını anlayınca telefonu vermek zorunda kaldığını söyledi.

Gökhan Gödek

Bunun üzerine oğlu Gökhan hakkında Manavgat Aile Mahkemesi’nde 3 aylık uzaklaştırma kararı çıkarttıklarını anlatan Ayşe Gödek, oğlunun daha önceden Antalya AMATEM’de bir hafta tedavi gördüğünü ve hakkında Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde zorla tedavi olması için hakim kararı bulunduğunu ancak korona salgını yasakları nedeniyle götürülmediğini söyledi.

Büyük oğlu Şevket’in de Gökhan’ı uyuşturucu satıcılarından kurtarmak için yaptığı kazanın ardından cezaevinde olduğunu ve koronavirüs salgını sebebiyle duruşmaların ertelendiğini anlatan Ayşe Gödek şunları söyledi:

“Biz bu zamana kadar, ne jandarma ne polis bildik. Tarladan eve, evden tarlaya gideriz. Geçen seneye gelesiye biz bir şey görmedik. Biz bu sene her hafta, günü gününe, saati saatine polise gideriz. Onlarda bıktı bizden iyice. Ben, başta sayın cumhurbaşkanımızdan ve bir anne olarak cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan’dan ve diğer yetkililerden yardım istiyorum. Şu hayatta benim iki oğlumdan başka kimsem kalmadı. Bu oğlumun tedavi yapılmasını istiyorum. Bize sahip çıksınlar, ben onu istiyorum” dedi.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın