Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaGündemManavgat’ta bir günlük kedi yavrusu poşetlenip çöpe atıldı

Manavgat’ta bir günlük kedi yavrusu poşetlenip çöpe atıldı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından bir günlük kedi yavrusu, ağzı kapalı bir poşete konularak çöpe atıldı. Çöp poşetinden kedi sesi geldiğini duyan dikkatli vatandaşlar sayesinde kurtulan kedi Manavgat Belediyesi Barınağı’na teslim edildi. Kediyi çöpten çıkaran avukat Atalay Arslan, kedinin, kalın ve siyah poşetin içinde ayrıca bir poşete konulduğunu söyleyerek, “Bunu yapan insanların, gerçekten insanlığından şüphe ediyorum. Çok fazla sinirliyim” dedi.

Manavgat’ın Bahçelievler Mahallesi’nde dün sabah saat 09:00 sıralarında siyah ve kalın bir çöp poşetinden ses geldiğini duyan biri genç biri kadın 2 kişi, poşeti açmaya çalıştı. Kadın ve genç erkeğin Kapalı çöp poşetinin başında durması dikkatini çeken Antalya Barosu avukatlarından Atalay Arslan, çöp poşetinin yanına gidince, içinden kedi sesi geldiğini fark etti. Siyah poşeti yırtarak açan avukat Arslan ağzı bağlı beyaz bir poşetin içinde bir kedi yavrusu olduğunu gördü.

CANLI YAYINDA TAKİPÇİLERİYLE ANBEAN PAYLAŞTI

Ölmek üzere olan yavruyu çıkaran avukat Atalay Arslan, yaşananları anbean sosyal medya hesabından canlı olarak takipçileriyle paylaştı. Avukat Arslan sosyal medyada yaptığı canlı yayında yaşananları anbean şöyle anlattı:

“Sabah büromun önüne geldim. 2-3 tane iyi kalpli insan çöple uğraşıyorlardı. Birde baktım ki, poşetin içinden kedi sesi geliyormuş. Bu poşeti yırttım. Bunu yapan arkadaş, (yavru kediyi) şu poşetin içine de koyarak, bu yavrucağızı çöpe atmış. Ağzını da bu şekilde bağlamış. Yırttım, yavru kediyi çıkardım, belediyemizi aradım. Bunu yapan arkadaşa ne desem bilemiyorum. (yavru kedi) Ölmek üzere”

POŞETTEN SES GELİYORDU

Avukat Atalay Arslan, sabah bürosuna geldiğinde bir gençle bir kadının çöpün başında bir şeyler yapmalarının dikkatini çektiğini belirterek, “Bende ne olduğunu merak ettim, baktım poşetin içinden kedi miyavlaması sesi geliyor. Sonra çöp poşetini yırttık, fark ettim ki, bir tane poşetin içine daha koymuşlar kediyi. Zaten terden sırılsıklam haldeydi. Ben hemen belediyeyi 153’ü aradım, barınağa yönlendirdiler” dedi.

EN FAZLA BİR GÜNLÜKTÜ

Yeni doğmuş veya bir günlük olduğunu düşündüğü yavru kedinin ölmek üzere olduğunu fark ettiğini söyleyen avukat Arslan, “Büroma çıkardım. Süt vermeye çalıştık, tabii çok küçük olduğu için hazmedemiyormuş. Su verdik serçe parmağımızla. Sonra Manavgat Belediyesi Barınağı’ndan geldiler ve yavru kediyi götürdüler. Hatta 5 dakika önce aradılar, bakmak isteyen, bakma imkanı olan bir vatandaş sahiplenmek istemiş, bana telefonla arayıp sordular. Bende, ‘Tabii, çok güzel olur, iyi olur’ dedim. Yani çok fazla ifade edemiyorum şu anda içimdekileri. Aşırı derecede sinirlendim. O kadar çok üzülüyorum ki, o kadar çok sinirleniyorum ki, yavru kediyi poşete sarıp çöpe atmanın mantığı nedir? Bunu yapan insanların insanlığından şüphe ediyorum” dedi.

Poşetin içinde bir alışveriş merkezine ait satış fişi de dikkati çekti.

KEDİ SAHİPLENDİRİLDİ

Manavgat Belediye Barınağı yetkilileri, kedinin sağlık durumuyla ilgili herhangi bir sıkıntı olmadığını, sadece sıcaktan etkilendiğini, gerekli bakımının yapıldığını söyledi. Bir ya da iki günlük olduğu belirlenen kedinin, barınağı arayan bir kişi tarafından sahiplenildiği kaydedildi.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın