DOLAR 18,8383 % 0.1
EURO 20,3282 % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % -2,34
BITCOIN 444.559 -0.822
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

‘Manavgat’ta doğalgazı Şükrü Sözen engelliyor’

Son Güncelleme :

06 Mart 2022 - 16:03

‘Manavgat’ta doğalgazı Şükrü Sözen engelliyor’

AK PARTİ Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, düzenlediği basın toplantısında, ilçeye doğalgaz gelmesinin belediye meclisinde gerekli karar alınmadığı için engellendiğini söyledi. Başkan Ahmet Ali Erol, “Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ilçeye yapılacak olan doğalgaz yatırımını engellemektedir” dedi.

Ak Manavgat İlçe Başkanlığı’nda ilçeye getirilmesi planlanan doğalgaz konusunda basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısına Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, belediye meclisi üyeleri katıldı. Ahmet Ali Erol, parti olarak Manavgat’a yapılacak olan bütün yatırımlarda sadece ellerini değil, gövdelerini taşın altına koyduklarını belirtti.

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİ BAĞIRARAK TEPKİ GÖSTERDİ

Doğalgaz konusunda Antalya’nın genişleme bölgesinde bulunan Alanya, Elmalı, Korkuteli gibi ilçelerde belediye meclislerinin karar aldığını anlatan Başkan Erol, “Bizim parti grubumuzda, geçen Çarşamba günü yapılan Manavgat Belediye Meclisi toplantısında bu konuyu ek bir önergeyle gündeme getirdi. Manavgat için çok önemli olan doğalgaz yatırımının meclis gündemine alınması konusu konuşulurken Meclis’de  Ak parti meclis grubumuz Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in inanılmaz bir tepki vererek bağırmasıyla karşı karşıya kalmışlardır. Unutmayın Sayın Başkan Orada bulunan meclis üyeleri de sizin gibi Manavgat halkının oylarıyla ve iradesiyle seçilmiş kişilerdir” dedi.

DOĞALGAZ YATIRIMINI ENGELLİYOR

Doğalgazın yaşam kalitesini yükselteceğini ve ilçe için önemli olduğunu vurgulayarak bu konuda bir bilgi kirliliği yaşandığını belirten Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol sözlerini şöyle sürdürdü:

“Uzun uğraşlarla emek verdiğimiz doğalgaz yatırımına da maalesef engel olunuyor. Mart ayı meclisinde AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisinin kabul, Cumhuriyet Halk Partisinin ve İYİ parti’ nin red oylarıyla meclis gündemine alınmamıştır. EPDK tarafından dağıtım bölgesi genişletme işlemlerinin gerçekleştirilmesi için 4646 sayılı Doğal Gaz Piyasası Kanunu’nun 4. 4. g maddesinin 9 numaralı alt bendinin açık ifadesine rağmen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ilçeye yapılacak olan doğalgaz yatırımını engellemektedir.”

BELEDİYE FİZİBİLİTE BİLE HAZIRLAMAMIŞ

Manavgat Belediyesi Ak Parti Grup Sözcüsü Yusuf Karamancı’da, belediye meclisi toplantısında Belediye Başkanının üslubunun çok yakışıksız olduğunu ifade ederek, “Geçtiğimiz Şubat ayındaki toplantıda Manavgat’a yapılacak olan doğalgaz yatırımının belediyeye maliyetinin, belediyenin yıllık bütçesinin 10 katı olduğunu söylemişti. Bende bu ifadeler doğrultusunda fizibilite raporunu istedim. Meclis toplantısına kadar bana fizibilite gönderemediler. Çünkü hazırlamamışlar. Bütçesi 50 milyon lira olan Elmalı Belediyesi karar alırken, bütçesi 500 milyon lira olan Manavgat Belediye Meclisi’nin karar almamasını kamuyounun takdirine bırakıyorum” dedi. Kendisine fizibilite raporunun meclis toplantısında sonra gönderildiğini söyleyen Karamancı, “Gelen fizibilite raporunda herşey yanlıştı. Kaç kilometre uzunluğunda yol kazılacağı, genişliğinin ne olacağı, yapılacak olan yamalarda asfalt maliyetine kadar her şeyi yanlış hesaplamışlar” dedi.