Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaKültürManavgat’ta Dünya Dans Şampiyonası yapıldı

Manavgat’ta Dünya Dans Şampiyonası yapıldı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde World Cup 2022 Aphrodite Team Dünya Dans Şampiyonası düzenlendi.

Manavgat’ın Side turizm merkezinde bulunan 5 yıldızlı bir otelde düzenlenen şampiyonaya aralarında Rusya, Türkiye, Kazakistan, Moldova, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Polonya ve Estonya’dan ekipler katıldı. Gündüz saat 14:00 başlayıp gece saat 22:00’ye kadar aralıksız devam eden şampiyonada ekipler, çok sayıda dans gösterisi sundu. Şampiyonada jüri tarafından 5 kategoride yarışan ekiplerin dans figürlerini gerçekleştirmesi, dayanıklılık ve zerafet gibi konularda değerlendirme yapıldı.

ŞAMPİYONANIN BİRİNCİLERİ

Şampiyonada Polonya’dan Lipowski Jakub-Krylova Daria; Rusya’dan Kulikov Egor-Alpatova Julia; Rusya’dan Litvinov Vladimir-Bagaeva Victoria; İspanya’dan Kornev Ilya-Prokofieva Tamara ve Polonya’dan Marcin Tichoniuk-Matveeva Elena çiftleri kendi kategorilerinde birinci oldu

Şampiyonayı Anna Dimidova ile birlikte Daniil Ulanov organize etti

ZORLU VE ÇEKİŞMELİ GEÇTİ

Şampiyonayı Anna Dimidova ile birlikte organize eden Daniil Ulanov, bu sene 5’ncisi düzenlenen şampiyonanın ilk defa Türkiye’de gerçekleştirildiğini belirterek, yarışmaya katılan ekiplerin uzun bir seçme ve eğitim sürecinden geçtiklerini söyledi. Ulanov, “Bu yarışmayı Türkiye’de yapmaktan son derece memnunuz. Bu sene şampiyonada şartlarımızı karşılayan Kazakistan, Türkiye, Moldova, Estonya, Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai), Rusya, Polonya ve İspanya’dan ekipler yer alıyor. Takımlar oldukça iyi performans gösterdi. Oldukça zorlu ve çekişmeli geçen bir şampiyona oldu” dedi.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın