Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaSağlıkKoronavirüsManavgat’ta koronavirüs vakası sayısı 6

Manavgat’ta koronavirüs vakası sayısı 6

MANAVGAT Kaymakamı Mustafa Yiğit, ilçede yeni tip koronovirüs (Covid-19) pozitif vaka sayısının 6 olduğunu söyledi.

Kaymakam Mustafa Yiğit, Covid-19 vaka araştırma (filyasyon) ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceledi. Ekiplerle birlikte sokak sokak yapılan araştırmaları takip eden Kaymakam Yiğit, “Vaka takip sağlık görevlilerimizin yaptıklarını görmek için kısa bir süre aralarına katıldım. Titiz ve hayli zahmetli çalışmalarına şahitlik ettim. Manavgat güvenli ellerde, ilçemizde pozitif olan vaka sayısı 6” dedi.

26 BİN MASKE ÜRETİLDİ

Covid-19 çalışamaları kapsamında gönüllülerin gerçekleştirdiği maske dikiminin çok önemli olduğunu belirten Kaymakam Mustafa Yiğit, Şule Muzaffer Büyük Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi’nde maske diken Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Kadın Kolları’na mensup kadınları ziyaret etti. Yapılan işin kurtuluş mücadelesine eşdeğer olduğunu belirten Kaymakam Yiğit, “Covid 19’la mücadele sürecine mesleki eğitimcilerimiz ve gönüllülerimiz maske üreterek katkı sağlıyor. Manavgat’ta 26 bin maske üretip kurumlara dağıtımını gerçekleştirdiler” ifadelerini kullandı.

HACIOBASI’NDA YOL KONTROLÜ

Antalya’nın İçişleri Bakanlığı tarafından giriş çıkışlara yasaklanan iller arasından çıkarılmasının ardından Kaymakam Mustafa Yiğit, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay İlker Özcan ve İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül’le birlikte Hacıobası yol kontrol noktasını ziyaret etti. Ziyarette polis ve jandarma görevlilerinden bilgi alan ve trafik akışını inceleyen kaymakam Yiğit, “Hacıobası kontrol noktasında denetim devam ediyor. Sadece Akseki, Gündoğmuş ve İbradı’dan gelen araçlar söz konusu. Ender de olsa diğer illerden belgeli girişlere izin veriliyor. Antalya’nın Manavgat girişinde güvenlik birimlerimiz görevinin başında” dedi.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın