Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaEğitimLGS’de Manavgat’lı 2 öğrenci tam puan aldı

LGS’de Manavgat’lı 2 öğrenci tam puan aldı

Geçen 20 Haziran’da yapılan Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) Manavgat Başarı Koleji’nden Efe Atakan Karacan ve Hüseyin Şahin tam puan alarak Türkiye birinciliğini paylaşan öğrenciler arasında yer aldı. Başarı Koleji, bu başarısıyla 15 yılda 53 kez Türkiye birincisi öğrenci yetiştirmenin gururunu yaşadı

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 Haziran’da yapılan LGS sınav sonuçlarını ‘meb.gov.tr’ internet adresinden açıkladı. Sonuçların açıklanmasının ardından Manavgat Başarı Koleji öğrencileri Efe Atakan Karacan ve Hüseyin Şahin tüm soruları doğru yaparak 500 tam puan alan 181 öğrenciyle birlikte LGS birinciliğine ortak oldu.

ÖĞRENCİLERİN TERCİH HEYECANI

Manavgat Başarı Koleji’nde veliler ve öğretmenler başarının sevincini yaşarken, öğrencileri ise kazandıkları puanla tercihlerini yapmak ve hayallerini gerçekleştirmek için yeni bir heyecan sardı. 500 tam puan alan öğrencilerden Efe Atakan Karacan, bundan sonraki hedefinin üniversite sınavında iyi bir derece almak olduğunu belirtirken, Hüseyin Şahin’de sınavda başarılı olacağına daha önceden inandığını ve başardığını söyledi. Türkiye birinciliğini paylaşan öğrenciler, okul idareci ve öğretmenlerine ve ailelerine teşekkür etti.

15 YILDA 53 TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ!

Başarı Koleji Ortaokul Müdürü Necip Özbay, 2020 LGS’de Manavgat Başarı Koleji olarak üstün bir başarıya imza attıklarını ve bir kez daha zirvede olarak öğrencisiyle, öğretmeniyle, personeliyle yöneticisiyle, bu başarının esas ilham kaynağı olan velileriyle birlikte ortak ve haklı bir gurur yaşadıklarını belirtti. Özbay, “Manavgat Başarı Koleji olarak 15.yılımızı gururla tamamlarken bugüne dek elde ettiğimiz başarılara ek olarak 2020 LGS 2 TÜRKİYE BİRİNCİĞİ ile başarımızı “15 yılda 53 Türkiye birinciliğine ulaşmış olmanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Bu başarıların elde edilmesinde emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve herkese çok teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin bu başarılarının bundan sonraki hayatlarında da artarak devam etmesini ve üstün başarılar elde etmelerini diliyoruz” dedi.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın