DOLAR 18,8383 % 0.1
EURO 20,3282 % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % -2,34
BITCOIN 444.559 -0.822
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Manavgat’ta örnek sosyal belediyecilik

Son Güncelleme :

18 Ocak 2021 - 16:53

Manavgat’ta örnek sosyal belediyecilik

Manavgat Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, tüm Türkiye’nin COVİD 19 virüsüyle mücadele ettiği hassas salgın sürecinde engelli, hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların yardımına koşmaya devam ediyor.

Manavgat Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, salgın döneminde hizmetlerini artırarak engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın imdadına koşmaya devam ediyor. Ekipler, her türlü kişisel önlemlerini almak suretiyle 110 ailenin rutin olarak evlerini temizleyerek daha hijyenik hale getiriyor. Covid19 salgını sürecinde engellilik durumunu beyan eden 95 vatandaşa hasta yatağı, 56 vatandaşa tekerlekli sandalye, 197 aileye rutin bez-mama ve süt yardımı yapılırken, engelli vatandaşlar da unutulmadı. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, sokak kısıtlamaları nedeniyle dışarı çıkamayan engelli vatandaşlara engelli transfer aracıyla 7-24 hizmet vermeye devam etti. Engelli vatandaşlar, hastaneler, bankalar ve kamu kurumlarındaki işlerini Manavgat Belediyesi Engelli Transfer Aracı sayesinde takip edebilme imkanı buldu.

ERZAK PAKETİ DAĞITIMI

Manavgat Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri,  yine salgın sürecinde içinde erzak malzemelerinin bulunduğu paketleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya plan dahilinde rutin olarak devam etti. Manavgat Belediyesi’ne yapılan müracaatların dışında Açık Kapı, Vefa Yardım Destek Grubu ve CİMER vasıtasıyla bildirilen ailelere talepler doğrultusunda yardımları anında ulaştırıldı.

30 BİN VATANDAŞA YARDIM

Belediye imkanlarının yanısıra hayırsever vatandaşların da katkı yapmasıyla yardımlar artarak çoğaldı. Salgın sürecinde işsiz kalan, geçinmekte zorlanan 30 bini aşkın vatandaşa yardımları birebir ulaştırıldı. Evde bakım hizmetleri ekiplerinin kısıtlamaların son bulması ile hizmetlerini 2 kat daha artırarak devam edeceği belirtildi.

YARDIMLAŞMALARI ARTTIRDIK

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “İnsan odaklı, sosyal belediyecilik ilkemiz gereği, halkımızın her an yanında olmaya gayret ediyoruz. Salgın sürecinde yardımlaşmalarımızı artırmaya özen gösterdik. Bunu yaparken, gizlilik en önemli ilkemiz oldu. Manavgat’ımızda zorluk yaşayan vatandaşlarımızın durumları ekiplerimiz tarafından yakından takip ediliyor. Bu sıkıntılı süreçlerin son bulmasını yürekten diliyorum. Belediyemizin güçlü eli her zaman vatandaşlarımızın omuzlarında olmaya devam edecektir” dedi.