Salı, Ocak 31, 2023
Ana SayfaGündemManavgat’ta polise yüz siperliği

Manavgat’ta polise yüz siperliği

MANAVGAT İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü personeli tarafından üretin 300 yüz siperliği İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi. Manavgat polisi ilçede vatandaşlara sosyal mesafe ve dolandırıcılık konularında broşür dağıttı.

Tüm dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınından korunmak amacıyla çeşitli kurumlar tarafından koruyucu malzeme üretimi sürdürülüyor. Bu kapsamda Manavgat İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü personeli de yüz siperliği üretti. Manavgat İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya, üretilen 300 siperliği polislerin kullanması amacıyla Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğüne teslim etti.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül’ü ziyaret ederek, siperlikleri veren Süleyman Karakaya, polis görevlilerinin insanlarla sürekli olarak muhatap oldukları ve bu nedenle virüsün bulaşma tehlikesinin daha fazla olduğunu belirterek, “Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için canla başla çalışan polis memurlarının da, görevlerini huzur içerisinde ve tedirgin olmadan sürdürmeleri amacıyla ürettiğimiz 300 siperliği teslim ettik. İnşallah ülkemiz bu salgından kısa sürede kurtulur ve hepimiz normal yaşantımıza dönebiliriz” dedi.

Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül’de siperlikler için İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü personeline teşekkür etti. Polis teşkilatının her şart altında görevinin başında olduğunu belirten Müdür Özgönül, “Bütün devlet memurlarında olduğu polislerimizde salgının başlamasında bu yana maskelerle görev yapıyor. Bu siperlikler sayesinde daha rahat ve huzurlu bir şekilde görevlerini sürdürecekler” diye konuştu

VATANDAŞLARA SOSYAL MESAFE VE DOLANDIRICILIK UYARISI

Diğer taraftan Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşlara sosyal mesafe ve dolandırıcılık konularında uyarılarda bulundu ve broşür dağıttı. Görevli memurlar, salgının önlemedeki en önemli konuların başında sosyal mesafe kuralının geldiğini belirterek, vatandaşların mümkün mertebe bankalar ve alışveriş merkezlerinde kalabalık ortamlardan uzak durmalarını, oralarda bulunmaları gerekiyorsa mutlaka sosyal mesafeyi korumaları gerektiğini belirtti. Salgından bu yana koronavirüsle alakalı çeşitli dolandırıcılık olaylarına teşebbüs edildiğini belirten görevliler, vatandaşları bu tür insanlara karşı uyanık olmaya çağırdı. Görevliler, şüphe duyulan her durumda mutlaka polis veya jandarmaya haber verilmesinin dolandırıcıların yakalanması için önemli olduğunu söyledi.

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler