Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaAntalyaManavgatManavgat’ta yeni hastane ihalesi yapıldı

Manavgat’ta yeni hastane ihalesi yapıldı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde devlet hastanesinin yerine, Sağlık Bakanlığı tarafından D-400 karayolunun kenarında yapılacak olan hastanenin ihalesi yapıldı.

Manavgat Devlet Hastanesi’nin yerine yenisinin yapılması için süren çalışmalarda sona gelindi. Sağlık Bakanlığı tarafından projesi tamamlanan yeni devlet hastanesinin ihalesi pazartesi günü yapıldı. Yeni hastane Manavgat Alanya karayoluna cepheli 64 bin 457 metrekarelik arsa üzerine yapılacak. Yeni Manavgat Devlet Hastanesi’nde 225 hasta yatağı, 50 ileri seviye yoğun bakım ünitesi, 20 palyatif tedavi yatağı, ayrıca 11 tam donanımlı ameliyathane ve 110 poliklinik odası, kalp merkezi, onkoloji merkezi , yanık tedavi ünitesi  ve 5 Mahkum yatağı ile acil hastalar için kullanılmak üzere helikopter pisti olacağı belirtildi. Yeni hastanenin hizmete girmesinin ardından sonra hali hazırda kullanılan devlet hastanesinin de 225 yatak ve 5 ameliyathaneli kadın doğum ve çocuk hastanesi olarak faaliyetini sürdürecek.

5 YILDIZLI OLACAK

Manavgat Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, ilçenin Türkiye’nin en büyük turizm destinasyonu olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımızın Antalya il kongremizde müjdesini verdiği ilçemize yapılacak hastanemiz, bölgemizde bulunan  5 yıldızlı turizm tesisleri gibi olacak. Vatandaşlarımızın yaşadıkları sağlık sorunlarına çözüm bulunacak” dedi.

TAM DONANIMLI

Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol yeni hastanenin özellikleri için şunları söyledi:

“Yeni hastanemiz, Sağlık Bakanlığımıza tahsisi yapılmış bu arsa üzerinde, gerekli incelemeler tamamlanarak, yoğun bakım üniteleri dahil 300 yataklı inşaat edilecek olan ve ihtiyaç halinde 400 yatağa da çıkabilecek. 225 hasta yatağı, 50 ileri seviye yoğun bakım yatağı, 20 palyatif yatak, 11 tam donanımlı ameliyathane ve 110 poliklinik odası, kalp merkezi, onkoloji merkezi, yanık tedavi ünitesi ile 5 mahkum yatağı bulunacak. Böylelikle Manavgat’ta, eski hastanemizle birlikte toplamda 500’ün üstünde tam donanımlı hasta yatağı bulunan, fiziki mekanları rahat, herkesin kolaylıkla ulaşacağı, son teknoloji ile donatılmış ve refah içerisinde hizmet alacağı sağlık sistemine kavuşmuş olacaktır.”

225 YATAKLI KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTANESİ

Başkan Ahmet Ali Erol, halihazırda kullanılan hastanenin ise 225 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi olarak faaliyetini sürdüreceğini ayrıca aile sağlığı merkezi olarak hizmet vereceğini kaydetti.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın