DOLAR 18,8383 % 0.1
EURO 20,3282 % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % -2,34
BITCOIN 446.354 -1.085
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

Manavgat’ta YKS sınavı hazırlıkları

Son Güncelleme :

25 Haziran 2020 - 10:54

Manavgat’ta YKS sınavı hazırlıkları

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde haftasonunda yapılacak olan 7 bin 989 adayın katılacağı Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) için bina sorumluları ve yöneticilerine bilgilendirme yapıldı.

Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısına OSYM Manavgat sorumlusu Prof. Dr. Hacer Bakır Sert ve ilçede görevli bina sınav sorumluları ve bina yöneticileri katıldı. Sosyal mesafe korunarak gerçekleştirilen toplantıda konuşan Prof. Dr. Hacer Bakır Sert, Manavgat YKS sınavına katılacak olan aday sayısının 7 bin 989 olduğunu söyledi.

GİRİŞ SAATİNDEN SONRA KİMSE ALINMAYACAK

Adayların hepsinin ve ailelerinin ilkokuldan bu yana süren emeklerinin karşılığını almasını istediğini belirten Prof. Dr. Sert, “Adaylar sabah oturumlarında Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) için adayların en geç saat saat 10.00’da, pazar günü öğleden sonra yapılacak olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) saat 15.30’da binaya girmesi gerekiyor. Bu saatlerden sonra kimse sınava alınmayacak” dedi.

COVİD-19 ÖNLEMLERİ

Tüm dünyada olduğunu gibi ülkemizde de Covid-19 salgını olduğunu hatırlatan Prof. Dr. Sert, “Sınav yapılacak olan binalar her oturumdan önce dezenfekte edilecek olup adaylar sosyal mesafe kurallarına göre binaya alınacak. Sınava girişte, tüm adaylara ve görevlilere ÖSYM Başkanlığı tarafından gönderilen maske ile dezenfektanlı mendiller dağıtılacak. Ancak aday ya da görevli kendi maskesi, siperliği ve dezenfektanı ile de sınava kabul edilecek” diye konuştu

Prof. Dr. Hacer Bakır Sert, adayların sınava gelirken yanlarında ‘Sınava Giriş Belgesi’ ve ‘Geçerli Kimlik Belgesi’ni mutlaka yanında bulundurmaları gerektiğini vurguladı.