Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaEkonomiMATSO bakanlığa rest çekti: “Mahkemeye gideceğiz”

MATSO bakanlığa rest çekti: “Mahkemeye gideceğiz”

Manavgat’ın uzun yıllardır hayali olan ve Kum mevkiine yapılması planlanan ‘Yat Limanı’ ve ‘Yat Çekek ve İmalat İhtisas OSB’ planları Kültür ve  Turizm Bakanlığı tarafından iptal edildi. MATSO, plana yaptığın itirazın reddedilmesi üzerine mahkemeye gideceğini açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Manavgat’ın Ulualan bölgesine, ‘yat limanı’ ve ‘yat çekek ve imalat ve ihtisas OSB’ yerine  4 golf sahası yapılma planı, ilçede büyük tepki çekti. MATSO planın iptali için bakanılığa itirazda bulundu. İtirazı görüşen Kültür ve Turizm Bakanığı yetkilileri MATSO’nun itirazını reddetti. Bakanlıktan itirazı reddedildiğine dair yazının gelmesinin ardından toplanan internet üzerinden sanal ortamda toplanan MATSO Meclisi, Ahmet Boztaş başkanlığındaki yönetim kuruluna mahkemeye başvurmak dahil bütün itiraz yollarının kullanılmasına dair yetki verdi.

BU YANLIŞTAN DÖNÜLMELİ

Toplantının ardından üyelere hitaben bir konuşma yapan MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, itiraz konusunda kendilerine yetki verilmesi sebebiyle üyelere teşekkür ederek, “MATSO, Manavgat’ın geleceğiyle ilgili hassas konuda, ilçenin ekonomisinin ve turizmin çeşitlendirilmesi noktasında; yapılan bu projenin yanlış olduğunu, hatalı olduğunu, mutlaka bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini, Manavgat’ın 25 yıllık hayali olan yat limanının mutlaka yapılması gerektiğini, yatların çekek yerinin ve imalatının ihtisas OSB olarak mutlaka o bölgede yapılması gerektiği noktasıyla ilgili oy birliğiyle bir karar verilmiştir. Bu konuyla ilgili Manavgat’ın geleceğiyle ilgili çok önemli bir karar verdiniz” dedi.

YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIZ

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, toplantının ardından sosyal medyadan yaptığı açıklamada, kararın kabul edilemez olduğunu belirterek MATSO olarak gereken bütün yasal yollara başvuracaklarını açıkladı.

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA

Boztaş şunları açıklamasında şunları belirtti:

“Turizm Bakanlığı’nın Manavgat kum mevkisindeki yapmış olduğu planlamayla kentimizin uzun yıllardır hayali olan ‘Yat Limanı’ ve ‘Yat çekek ve İmalat ihtisas OSB’ yapılması hayalinin iptal edilerek bölgeye 4 adet golf sahası yapmak istendi. MATSO olarak yapmış olduğumuz itiraz ve taleplerin red edildiğine dair bakanlığın resmi yazısı odamıza tebliğ edilmiştir. Konuyu odamızın tüm meslek komite toplantılarında değerlendirdikten sonra yaptığımız meclis toplantısında konu tekrar görüşülerek aşağıdaki kararlar alınmıştır;

1)Yapılan planlamanın Manavgat ve bölgenin geleceği açısından yanlış olduğunu,iptal edilmesi gerektiğini; Kamuoyuna duyurmak,bilgilendirmek ve tarihi uyarılarda bulunmak.

2)Yapılan planlamayı yargıya taşımak (TOBB’ dan görüş alınarak)

3)Ekonomimizin dirençli hale gelmesi, turizmin çeşitlendirilmesi, sürdürülebilir olması için önemli olan ve kentimizin hayali olan ‘Manavgat Yat Limanı’ ve ‘Yat Çekek İmalat ve İhtisas OSB’ yapılması için tüm yasal yolların ve çalışmaların yapılması”

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın