DOLAR 18,8383 % 0.1
EURO 20,3282 % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % -2,34
BITCOIN 446.374 -0.675
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

MATSO Başkanı Güngör: Turizm hareketliliğinin artması için çalışacağız

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Seydi Tahsin Güngör, “Salgın nedeniyle bölgemizde turizm sektörü ve bu sektörde çalışanlar ciddi anlamda sıkıntı yaşıyor. Bu sene ilçemizdeki turizm hareketliliğinin artması için imkanlarımız dahilinde yapmamız gereken ne varsa yapacağız” dedi.
MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör ve yönetim kurulu üyeleri TÜRSAB Manavgat Side Bölgesel Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Mehmet Uslu’yu ziyaret etti. Ziyarette ilçe turizmi hakkında görüşme yapıldı. MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, oda olarak 2021-2022 sezonun da ilçede turizmin artması için bütün çabayı göstereceklerini söyledi.
Koronavirüs nedeniyle küresel çapta sıkıntılar yaşandığını anlatan MATSO Başkanı Güngör, “Salgın nedeniyle turizm ve seyahat sektörü küresel çapta büyük zarar gördü. Birçok firma battı veya el değiştir. Turizm ve seyahat şirketleri küçülme yoluna gitti. Manavgat’ta 64 kilometrelik sahil şeridi, bakanlık ve belediye belgeli 300 bine yaklaşan yatak kapasitesiyle sadece bence dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri. İlçemizde irili ufaklı birçok seyahat acentası faaliyet gösteriyor. Bir bütün olarak düşündüğümüzde turizmde olacak en küçük olumsuz hareket sektörün tamamını etkiliyor” diye konuştu.
Salgın nedeniyle ilçedeki otellerin bir çoğunun kapalı olduğunu vurgulayan Başkan Güngör, şunları söyledi:
“Geçen yıl Ağustos ayından itibaren sektörde hareketlenme oldu. Aralık ayına kadar bölgemizde tatil yapan turistler vardı. İlçemizdeki turizm hareketliliğinin artması için oda olarak imkanlarımız dahilinde yapmamız gereken ne varsa yapacağız. Böylece hem turizm sektörünün gerek konaklama gerekse seyahat bölümlerinde son 2 yılda oluşan zararların bir şekilde telafi edilmesine çalışacağız. İlçe ekonomisi turizm sektörü ağırlıklı. Turizm sektöründe doğrudan ve dolaylı olarak çalışan sayısı 100 bine yaklaşıyor. Sektör iyi giderse ilçemiz ekonomisi de büyür ve gelişir, sıkıntıda olan insanlarımız rahat bir nefes alır.”
TÜRSAB Manavgat Side BTK Başkanı Mehmet Uslu da turizm sektörünün geçen yıl Ağustos ayına kadar devlet desteğiyle var olma savaşı verdiğini anlattı. ‘Güvenli Turizm’ uygulamasının konaklama tesislerinde ve seyahat acentelerinin araçlarında çok sıkı hayata geçerildiğinden bahseden Uslu, “Bölgemize gelen yabancı acente temsilcileri turistler koronavirüs kurallarına sıkı  şekilde uyulduğunu gördükleri için Manavgat’ı kendi ülkelerinde tavsiye etti. Bu nedenle özellikle geçen yıl Ağustos ayından itibaren kısmi bir iyileşme sağlandı” dedi.
Gelecek yıla dair beklentilerinin çok yüksek olduğunu belirten Mehmet Uslu, MATSO’nun fuarlarda yer almasının ilçe tanıtımı açısından önemini anlattı.

FOTOĞRAFLI


Warning: Illegal string offset 'ozellikler_videOzet' in /home/u753624172/domains/akdenizpazar.com/public_html/wp-content/themes/theHaberV7/dosyalar/singlesablon/single-videogaleri.php on line 132

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Seydi Tahsin Güngör, “Salgın nedeniyle bölgemizde turizm sektörü ve bu sektörde çalışanlar …

06 Ocak 2022 - 14:56