DOLAR 18,8383 % 0.1
EURO 20,3282 % -1.12
GRAM ALTIN 1.128,47 % -2,34
ÇEYREK A. 1.845,04 % -2,34
BITCOIN 444.559 -0.822
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava
Google News

MATSO Başkanı Güngör’den 10 Kasım mesajı

  MANAVGAT, – MANAVGAT Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk …

Son Güncelleme :

09 Kasım 2022 - 12:03

MATSO Başkanı Güngör’den 10 Kasım mesajı

 

MANAVGAT, – MANAVGAT Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türk Milleti’ni harekete geçirerek, ülkemizi bağımsızlığa kavuşturan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ömrünü Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına ve varlığına adamıştır. Atatürk başlattığı Kurtuluş Savaşı’nda büyük bir zafer kazanarak ulusumuzun kötüye giden yazgısını değiştiren büyük bir komutan ve devlet adamıdır. Atatürk; fikirleri, hayata geçirdiği eserleri ve milletimize bıraktığı milli ve manevi değerlerle gönlümüzde ilelebet payidar kalacaktır. Atatürk’ün yas ve ağıtlarla değil, medeniyetin zirvesine doğru yükselen bir Türkiye ile ruhu şad olacaktır. Bugün iş adamlarımız dünyanın her yerinde faaliyet gösterebiliyorlarsa, Türkiye her geçen gün daha ileri bir noktaya gitmekte ise bu tablo Atatürk’ün ‘Tek bir şeye ihtiyacımız var; çalışkan olmak’ sözünde ifadesini bulan Atatürk’ün Türk toplumu üzerinde yarattığı tarihsel etki olarak görülmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle Manavgat iş dünyası olarak; ülkemizin aydınlık geleceğine olan inancımızı koruyarak, bir 10 Kasım’da daha Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, şehitlerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyoruz.”