Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaEkonomiMATSO'ya Muhittin Böcek’ten ziyaret

MATSO’ya Muhittin Böcek’ten ziyaret

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası’nı (MATSO) ziyaret etti. Ziyarette MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Başkan Muhittin Böcek’e üyelerden gelen sorun ve taleplerin yer aldığı rapor sundu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belediye birim müdür amirleri ile birlikte MATSO’yu ziyaret etti. Ziyarette başkan Böcek ve beraberindeki heyete MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Meclis başkanı Ömer Kasapoğlu ve yönetim kurulu üyeleri kapıda karşıladı.

ODA ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Başkan Böcek, Oda ve Oda çalışmaları hakkında bilgi vererek Manavgat’ın ekonomik faaliyetlerini çeşitlendirmek amacıyla yaptıkları çalışmaları anlattı.   MATSO olarak MATSO Turizm Fakültesi binasını yaparak Manavgat’a ilk Fakülteyi kazandırdıklarını ve kentte üniversite kurulması yönünde büyük bir adım attıklarını hatırlatan Boztaş, Manavgat Organize Sanayi Bölgesi (OSB) nin kurulmasını onaylandığı belirterek kuruluş çalışmaları ile ilgili süreci anlattı..

MUZ VE ALTERNATİF ÜRÜNLER

Manavgat’ta son yıllarda tarımda büyük bir atak olduğunu vurgulayan Başkan Boztaş, Manavgat’ın tropikal meyve üretimde merkez olma yolunda ilerlediğini söyledi. Kentte kapalı alanda muz yatırımlarının 15 bin dönüm alana yaklaştığını ifade eden Boztaş, ejder meyvesi ve mango yiyiştiriciliğine de büyük olduğunu söyledi. Manavgat’ta ürün yapılmasının önüne geçmek için mutlaka ürün planlamasının yapılması gerektiğini belirtti.

SORUNLARLA İLGİLİ RAPOR

Başkan Boztaş, daha sonra Başkan Böcek’e üyelerden gelen taleplerin yer aldığı bir rapor sunarak üyeleri sorunlarının çözümü noktasında göstermiş olduğu ilgi ve alakalarından dolayı Manavgat iş dünyası adına teşekkür etti.

YAPILACAK YATIRIMLAR HAKKINDA BİLGİ

Böcek ise Manavgat’ta bir dizi ziyaret ve toplantıların ardından Manavgat programını MATSO ile final erdirdiklerini söyledi. Büyükşehir olarak Manavgat’ta yaptıkları ve yapmayı planladıkları hizmetlerden bahseden Böcek, MATSO yönetiminin önerileri ve taleplerinin de kendileri için önemli olduğunu ve çözümü için çaba göstereceklerini kaydetti.

Ziyaretin ardından Başkan Boztaş, Muhittin Böcek’e Manavgat’ta yetişen tropikal meyvelerden oluşan hediye takdim etti.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın