Salı, Ocak 31, 2023
Ana SayfaAntalyaManavgatMinik öğrenciler Atatürk'ü andı

Minik öğrenciler Atatürk’ü andı

Mithat ABAKAN/MANAVGAT, – MANAVGAT Belediyesi Sarılar Kreşi’nde Atatürk vefatının 84’üncü yıl dönümünde öğrenciler tarafından anıldı. Kreş yönetimi minik öğrencilere Atatürk sevgisini aşılamak için özel fotoğraflar hazırladı.

Manavgat Belediyesi’ne ait Sarılar Kreşi’nde düzenlenen anma programında, öğrenciler okul bahçesinde oluşturulan Atatürk Köşesi’nde saygı duruşunda bulundu ve çiçek bıraktı. Programda, her sınıf ayrı ayrı Atatürk’e özlem ve Atatürk sevgisi içeren gösteri sundu.

Sarılar Kreşi Müdürü Emine Çataltaş, Atatürk’ün Türk Milleti’nin gönlündeki yerinin çok ayrı olduğunu belirterek, “Öğrencilerimizi Atatürk sevgisiyle yetiştirme gayreti içindeyiz. Amacımız, çocuklara Atatürk sevgisini kazandırarak onların gelecekte yaptıkları işlerde örnek aldıkları ulu önderin izinden gitmelerini sağlamak” dedi.

Bunun için öğrencilerin kendilerini Atatürk’le özdeşleştirmelerini sağlamak amacıyla bir grafik çalışması yaptıklarını belirten Çataltaş, “Atatürk sevgisini aşılamak için bu sene farklı bir izledik. Her öğrencimiz için ayrı ayrı yaptığımız bu çalışmada, Atatürk’ün yüzünün yarısıyla öğrencimizin yüzünün yarısını bilgisayar ortamında birleştirdik. Onları bastırarak kendilerine hediye ettik” diye konuştu.

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler