Pazartesi, Ocak 30, 2023
Ana SayfaGündemOğlu ırmakta boğulan babanın yetkililerden isteği

Oğlu ırmakta boğulan babanın yetkililerden isteği

Manavgat’ta 15 Mayıs’ta sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasına az bir süre kala ırmakta boğulan Mustafa Boz’un babası Kerem Boz, hergün oğlunun boğulduğu yere gelerek gözyaşı döküyor. Yetkililerin ırmakta bulunan iskelelere kapı yapmasını isteyen Kerem Boz, “Benim canım yandı, başka anaların babaların canı yanmasın. Başka canlar yanmasın” dedi.

Manavgat Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci sınıf öğrencisi Mustafa Boz, geçen 15 Mayıs Cuma günü kendilerine verilen 4 saatlik iznin bitimine 5 dakika kala, Çevreyolu köprüsü altında arkadaşlarıyla birlikte ırmağa girerek serinlemek istedi. Teknelerin yolcu aldığı iskeleden ırmağa atlayan Mustafa Boz suda batıp çıkmaya başladı. Boz, arkadaşlarının çabasına rağmen ırmakta kayboldu. Arkadaşlarının haber vermesi üzerine gelen itfaiye ve sahil güvenlik botu tarafından yapılan yüzey aramasından bir sonuç alınamadı. Olay yerine Antalya Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan arama kurtarma ekibi çağrıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı dalgıçları, Mustafa Boz’un cansız bedenini ırmağa girdiği yerin çok yakınında, dipte kolu ağaç köküne takılmış olarak buldu.

Oğlunun kaybolduğu haberi verilen Mustafa Boz’un babası arama yapılan bölgeye geldi. Sağlık ve güvenlik görevlilerini olay yerinde gören acılı baba, ‘Mustafam’ diyerek feryat etti. Beş yıldızlı bir otelde cankurtaran olarak çalışan acılı babayı arkadaşları ve görevliler güçlükle sakinleştirdi.

Olaydan sonra sadece cenazeyi defnedecekleri gün haricinde hergün oğlunun boğulduğu yere gelerek, ‘Neden Mustafa’m, neden?’ diyerek gözyaşı döküyor. Oğlu Mustafa’nın çok iyi ve okulda da başarılı bir öğrenci olduğunu söyleyen Kerem Boz, Manavgat ırmağında özellikle iskelelerin olduğu yerlerde kapı olmadığını söyleyerek yetkililerin önlem alması gerektiğini belirtti.

Kerem Boz, oğlunu kaybettiği günden bu yana hayatının kötüleştiğini söyleyerek, “Ben tam 20 günden bu yana her gün buralardayım. Hailem bakın halimi anlarsınız. Benim canım gitti, artık geri gelmeyecek. Başka Mustafaların canı yanmasın, başka anaların babaların canı yanmasın. Allah rızası için devlet büyüklerimizde rica ediyorum. Bu iskelelere kapı yaptırsınlar. Yukarı tabela koymuşlar ama okuma yazma bilmeyen biri gelse ne olacak? Kimse acı yaşamasın, kimse evladını kaybetmesin. Ben evladımı kaybettim, başka canlar yanmasın” dedi.

Manavgat’ta her sene bir çok gencin ırmakta boğulduğunu belirten Kerem Boz, gençleri ırmağa girmeleri konusunda uyardı. Manavgat’ta 3-4 kilometre ileride denizin olduğun söyleyen Kerem Boz, “Serinlemek istiyorsanız denize gidin. Irmağa girerek, annenize babanıza böyle bir acı yaşatmayın. Nereye giderseniz onlara söyleyin” dedi.

Facebook'la yorum yapın

POPÜLER HABERLER

Son dakika haberler

Facebook'la yorum yapın